Zabiegi odmładzające dla mężczyzn
Zdrowie i Ty

Zabiegi odmładzające dla mężczyzn

O swój wygląd dbają nie tylko kobiety. Nasze drugie połówki też poddają swoją skórę działaniu przeróżnych preparatów upiększających. Co ważne, mężczyźni decydują się na zabiegi odmładzające w gabinetach kosmetycznych.

Mężczyźni poddają się najróżniejszym zabiegom, mającym na celu poprawę ich wyglądu. Najczęściej wybierane to:

peelingi chemiczne – wykorzystuje substancje, które powodują złuszczanie naskórka. Odsłonięta nowa skóra pozbawiona jest przebarwień, zaskórników czy rozszerzonych porów, do tego jest jędrna i elastyczna. Preparaty do wykonania peelingu chemicznego mają różne stężenia i to od nich zależy, czy po zabiegu musimy odczekać kilka dni czy od razu możemy wrócić do codziennych prac. Ważne jest jednak, by chronić skórę

przed promieniami słonecznymi.
Koszt zabiegu: 200-500 zł.,

fotoodmładzanie, laseroterapia – zabieg z użyciem lasera jest bolesny, dlatego przed jego wykonaniem stosuje się znieczulenie miejscowe. Można nim zwalczyć niewielkie zmarszczki, przebarwienia skórne, niską elastyczność skóry, rozszerzone naczynka, włókniaki, nadmierne owłosienie. Zabieg wymaga kilkukrotnego powtórzenia w odstępach 3-4 tygodni.
Koszt zabiegu: 300-800 zł.,

botoks – jest zabiegiem polecanym na zmarszczki mimiczne, wykorzystujący toksynę botulinową. Dzięki niej wyrównać można kurze łapki, zmarszczki na czole, w okolicach ust.
Podczas zabiegu w mięśnie wstrzykiwana jest substancja, która sprawia, że zmarszczki zostają wyrównane i wygładzone. Taki efekt utrzymuje się 6-8 miesięcy.
Koszt zabiegu: 500-700 zł.,

wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym – zabieg polecany na delikatne i średnie zmarszczki. Zastrzyk z kwasem hialuronowym poprawia wypukłość niektórych części ciała, dlatego mężczyźni decydują się często na wstrzyknięcie go w policzki, które w ich wypadku mają tendencję do opadania.
Efekt zabiegu utrzymuje się 12-18 miesięcy, dlatego po tym czasie należy go powtórzyć.
Koszt zabiegu w zależności od miejsca wstrzyknięcia: 900-2500 zł.

Zainteresowanie mężczyzn zabiegami odmładzającymi świadczy o tym, że i dla nich wygląd jest sprawą istotną. Warto zatem należycie o siebie dbać i hamować proces starzenia się skóry na różne, aczkolwiek sprawdzone sposoby.

You may also like...