Wypadanie włosów – przyczyny i zapobieganie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Włosy są niezaprzeczalnie jednym z głównych atutów kobiecej urody, dlatego też tak często lubimy wprowadzać zmiany w ich wyglądzie. Niestety każda zmiana może kosztować nasze włosy utratą witalności. Mowa tu o takich zabiegach jak koloryzacja, prostowanie, trwała ondulacja i inne. Dziennie przeciętna osoba gubi od 100 do 200 włosów, jeśli jednak widzimy, że wypadanie się nasila, a na szczotce pozostaje coraz pokaźniejsza garść powinnyśmy zacząć działać , zanim fryzura całkowicie się przerzedzi.

Wypadanie włosów – przyczyny

Wypadające włosy są udręką niemalże każdej kobiety. Najczęstszą przyczyną u kobiet są zmiany hormonalne występujące np. podczas ciąży czy menopauzy, lub różne inne zaburzenia w organizmie. Po porodzie tracimy nawet do 50% włosów, nie jest to jednak od razu powód do zmartwień, że zostaniemy całkowicie łyse. Otóż włosy wypadają z większą częstotliwością, ponieważ w okresie ciąży hormony hamują ich wypadania, zaś tuż po porodzie zmienia się poziom hormonu i zaczynami gubić również te włosy, które powinny wypaść podczas ciąży.

Często także możemy się skarżyć na wypadanie włosów w sezonie letnim, kiedy skóra głowy jest osłabiona nadmiernym narażeniem na promienie słoneczne (jeśli nie chronimy jej kapeluszem lub chustką przed słońcem) lub na skutek nadmiernego i długotrwałego stresu. Przyczyną wypadania włosów mogą być także niedobory związane z niewłaściwą dietą i brakiem witamin, np. zimą, gdy spożywamy mniej owoców i warzyw, a także w trakcie kuracji odchudzających. Niewykluczone także, że powodem wypadania włosów może stać się łojotokowe zapalenie skóry głowy, czyli tak zwany łupież.

Wypadanie włosów – zapobieganie

By ustalić przyczynę wypadania włosów najlepiej jest udać się do dermatologa. Jeśli stwierdzi, że mieszki włosowe są zdrowe, wówczas możemy mieć pewność, że wypadające włosy na pewno odrosną. W tej sytuacji samodzielnie możemy podjąć się domowej kuracji wzmacniającej włosy zmieniając swoją dietę, oraz stosując witaminy i zioła. Najpopularniejszy jest chyba wyciąg ze skrzypu polnego, jak również łykanie witaminy H oraz cynku. Można także zaopatrzyć się w różnego rodzaju preparaty. Wśród najpopularniejszych znajduje się obecnie Follixin dostępny na wielu stronach internetowych.

M
O Marzena Wielgus 200 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*