• pt. Sty 15th, 2021

🌍 Odkryj z nami doskonałe podboje naukaipraktyka.edu.pl

🧕🧔 👱‍♂ Nasz portal do miejsce 🧕🧔 👱‍♂ gdzie znajdziesz wiele 👱‍♀ 🤵🤱 artykułów na teamty życia codziennego. 👰 🤰

Wypadanie włosów – przyczyny i zapobieganie

ByGrażyna Mazur

Sie 29, 2018
Wypadanie włosów – przyczyny i zapobieganie

Włosy są niezaprzeczalnie jednym z głównych atutów kobiecej urody, dlatego też tak często lubimy wprowadzać zmiany w ich wyglądzie. Niestety każda zmiana może kosztować nasze włosy utratą witalności. Mowa tu o takich zabiegach jak koloryzacja, prostowanie, trwała ondulacja i inne. Dziennie przeciętna osoba gubi od 100 do 200 włosów, jeśli jednak widzimy, że wypadanie się nasila, a na szczotce pozostaje coraz pokaźniejsza garść powinnyśmy zacząć działać , zanim fryzura całkowicie się przerzedzi.

Wypadanie włosów – przyczyny

Wypadające włosy

są udręką niemalże każdej kobiety. Najczęstszą przyczyną u kobiet są zmiany hormonalne występujące np. podczas ciąży czy menopauzy, lub różne inne zaburzenia w organizmie.

Po porodzie tracimy nawet do 50% włosów, nie jest to jednak od razu powód do zmartwień, że zostaniemy całkowicie łyse. Otóż włosy wypadają z większą częstotliwością, ponieważ w okresie ciąży hormony hamują ich wypadania, zaś tuż po porodzie zmienia się poziom hormonu i zaczynami gubić również te włosy, które powinny wypaść podczas ciąży.

Często także możemy się skarżyć na wypadanie włosów w sezonie letnim, kiedy skóra głowy jest osłabiona nadmiernym narażeniem na promienie słoneczne (jeśli nie chronimy jej kapeluszem lub chustką przed słońcem) lub na skutek nadmiernego i długotrwałego stresu. Przyczyną wypadania włosów mogą być także niedobory związane z niewłaściwą dietą i brakiem witamin, np. zimą, gdy spożywamy mniej owoców i warzyw, a także w trakcie kuracji odchudzających. Niewykluczone także, że powodem wypadania włosów może stać się łojotokowe zapalenie skóry głowy, czyli tak zwany łupież.

Wypadanie włosów – zapobieganie

By ustalić przyczynę wypadania włosów najlepiej jest udać się do dermatologa. Jeśli stwierdzi, że mieszki włosowe są zdrowe, wówczas możemy mieć pewność, że wypadające włosy na pewno odrosną. W tej sytuacji samodzielnie możemy podjąć się domowej kuracji wzmacniającej włosy zmieniając swoją dietę, oraz stosując witaminy i zioła. Najpopularniejszy jest chyba wyciąg ze skrzypu polnego, jak również łykanie witaminy H oraz cynku. Można także zaopatrzyć się w różnego rodzaju preparaty. Wśród najpopularniejszych znajduje się obecnie dostępny na wielu stronach internetowych.

>>>>  Dieta Atkinsa

About Grażyna Mazur
54 lat Grażyna Mazur specjalista w dziedzinieHigienistka Szkolna: Wykształcenie zdobyte: Warszawski Uniwersytet Medyczny Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Wrocław

Odkryj mój świat