Wypadanie włosów – przyczyny i zapobieganie
Wypadanie włosów – przyczyny i zapobieganie
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Włosy są niezaprzeczalnie jednym z głównych atutów kobiecej urody, dlatego też tak często lubimy wprowadzać zmiany w ich wyglądzie. Niestety każda zmiana może kosztować nasze włosy utratą witalności. Mowa tu o takich zabiegach jak koloryzacja, prostowanie, trwała ondulacja i inne. Dziennie przeciętna osoba gubi od 100 do 200 włosów, jeśli jednak widzimy, że wypadanie się nasila, a na szczotce pozostaje coraz pokaźniejsza garść powinnyśmy zacząć działać , zanim fryzura całkowicie się przerzedzi.

Wypadanie włosów – przyczyny

Wypadające włosy

są udręką niemalże każdej kobiety. Najczęstszą przyczyną u kobiet są zmiany hormonalne występujące np. podczas ciąży czy menopauzy, lub różne inne zaburzenia w organizmie.

foto202817 4 Wypadanie włosów – przyczyny i zapobieganie

Po porodzie tracimy nawet do 50% włosów, nie jest to jednak od razu powód do zmartwień, że zostaniemy całkowicie łyse. Otóż włosy wypadają z większą częstotliwością, ponieważ w okresie ciąży hormony hamują ich wypadania, zaś tuż po porodzie zmienia się poziom hormonu i zaczynami gubić również te włosy, które powinny wypaść podczas ciąży.

Często także możemy się skarżyć na wypadanie włosów w sezonie letnim, kiedy skóra głowy jest osłabiona nadmiernym narażeniem na promienie słoneczne (jeśli nie chronimy jej kapeluszem lub chustką przed słońcem) lub na skutek nadmiernego i długotrwałego stresu. Przyczyną wypadania włosów mogą być także niedobory związane z niewłaściwą dietą i brakiem witamin, np. zimą, gdy spożywamy mniej owoców i warzyw, a także w trakcie kuracji odchudzających. Niewykluczone także, że powodem wypadania włosów może stać się łojotokowe zapalenie skóry głowy, czyli tak zwany łupież.

Wypadanie włosów – zapobieganie

By ustalić przyczynę wypadania włosów najlepiej jest udać się do dermatologa. Jeśli stwierdzi, że mieszki włosowe są zdrowe, wówczas możemy mieć pewność, że wypadające włosy na pewno odrosną. W tej sytuacji samodzielnie możemy podjąć się domowej kuracji wzmacniającej włosy zmieniając swoją dietę, oraz stosując witaminy i zioła. Najpopularniejszy jest chyba wyciąg ze skrzypu polnego, jak również łykanie witaminy H oraz cynku. Można także zaopatrzyć się w różnego rodzaju preparaty. Wśród najpopularniejszych znajduje się obecnie dostępny na wielu stronach internetowych.

>>>>  Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Poprzedni artykułBadania, które trzeba wykonać obowiązkowo
Następny artykułPodtrzymywanie aktywności
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.