Wrażliwa skóra dłoni – jak o nią dbać

Wrażliwa skóra dłoni – jak o nią dbać Tag: kremy do rąk    nawilżone dłonie    ochrona skóry dłoni    suche dłonie

Dłonie to swoista wizytówka człowieka. Nie da się ich ukryć, dlatego warto o nie dbać. Są one najbardziej narażone na szkodliwe warunki zewnętrzne. Dlatego też problem wrażliwej skóry na dłoniach nie powinien być bagatelizowany. Szczególny nacisk na pielęgnację dłoni powinno się kłaść podczas okresu zimowego, kiedy to warunki atmosferyczne są bardzo niesprzyjające. W tym celu powinno się używać odpowiednich kremów i odżywek do rąk, które pozwolą naszym dłoniom bezpiecznie przetrwać ten ciężki okres.

Na co codziennie narażamy nasze dłonie?

Nasze dłonie są pokryte bardzo cienką i delikatną skórą. Brak podskórnej tkanki tłuszczowej sprawia że skóra na tych częściach ciała ma większy problem z utrzymaniem właściwego poziomu nawilżenia. Dodatkowym utrudnieniem w codziennej pielęgnacji dłoni jest ich ustawiczne narażanie na niesprzyjające warunki pogodowe. Skóra na dłoniach często jest spierzchnięta, wysuszona, często właśnie tutaj mogą pojawiać się liczne zaczerwienienia czy otarcia. Z racji na to że rąk używamy do wszystkiego, są one podatne nie tylko na pogodę, ale również na wszelkiego rodzaju detergenty używane w pracy czy w domu. Płyny do mycia naczyń, proszki czy środki czystości używane na co dzień również mogą niekorzystnie oddziaływać na skórę dłoni. Do tego trzeba doliczyć wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne, pozostawiające po sobie liczne rany.

Jak chronić dłonie?

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu dłoni. Zimą, nieodłącznym atrybutem stroju powinny być rękawiczki. Podczas prac domowych również należy zakładać rękawiczki ochronne, które zabezpieczą skórę dłoni przed szkodliwymi detergentami. Warto także zainwestować w środki czystości które zawierają substancje łagodne dla rąk. Obecnie na rynku jest już całą gama tego typu produktów. Jednak najważniejsze jest odpowiednia pielęgnacja dłoni, podstawą której są kremy odżywcze i nawilżające do rąk.

Polecamy  Problem na ustach wielu…

Z dostępnych na rynku kremów do rąk, warto zwrócić uwagę między innymi na:

Vichy Lipidiose Krem do rąk – ten intensywnie regenerujący krem do rąk zawiera specjalny składnik pro- fibryl, który przyspiesza regenerację naskórka, oraz zapobiega nadmiernemu wysuszeniu rąk. Jego stosowanie powoduje zniknięcie uczucia ściągnięcia skóry, znikają zaczerwienienia oraz skóra staje się bardziej odżywiona.

Iwostin Sensitia Krem Regenerujący do Rąk – krem hipoalergiczny, zawiera unikalny dodatek w postaci fomblinu HC/R. Dzięki jego obecności, krem ten skutecznie chroni i regeneruje skórę dłoni. Tworząc swoistą rękawicę ochronną zapobiega przed ponownymi uszkodzeniami.

Avene Krem do Rąk z Cold Cream– krem idealny do rąk przesuszonych i uszkodzonych. Zawiera glicerynę, parafinę, wosk oraz wodę termalną Avene. Dzięki tym substancjom, produkt stale nawilża, chroni i regeneruje zniszczone dłonie.

Lipikar Xerand Krem do rąk – zalecany do codziennego używaniu u osób o wrażliwej skórze dłoni. Odtwarza on warstwę hydrolipidową i tym samym sprawia że skóra dłoni staje się miękka i delikatna. Doskonale nawilża dłonie, przynosząc uczucie ulgi.