WAKACJE BEZ NIEPROSZONYCH GOŚCI
Zdrowie i Ty

WAKACJE BEZ NIEPROSZONYCH GOŚCI

W okresie wakacji ryzyko zarażenia wszawicą wzrasta kilkukrotnie. Co zrobić, gdy oprócz dobrych wspomnień dziecko przywiezie również wszy? Problem jak skutecznie, ale bezpiecznie pozbyć się nieproszonych gości spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo całej rodziny brytyjskie laboratoria Thornton & Ross stworzyły innowacyjny preparat – Hedrin® – który pomoże skutecznie i bezpiecznie pozbyć się wszawicy głowowej. Produkt nie zawiera toksycznych pestycydów, a jego nowoczesna receptura sprawia, że może być stosowany nawet u dzieci od 6 miesiąca życia i kobiet w ciąży.

BEZPIECZEŃSTWO
Hedrin® nie zawiera szkodliwych dla ludzkiego organizmu pestycydów, na które większość pasożytów już się

uodporniła, a które nadal są powszechnie stosowane w konwencjonalnych preparatach. W odróżnieniu od nich Hedrin® zawiera związki dimetikonu i cyklometikonu 5 (silikony) o działaniu niechemicznym. Jego stosowanie nie powoduje skutków ubocznych. Jako preparat nie jest wchłaniany przez skórę.

SKUTECZNOŚĆ
Hedrin® to preparat dla całej rodziny. Jest bezzapachowy i bezbarwny, a na dodatek ogranicza konieczność wyczesywania jaj wszy (gnid). Zawarty w nim roztwór 4% dimetikonu i cyklometikonu 5 (silikon powszechnie spotykany w odżywkach do włosów), otacza szczelnie insekty i ich jaja. Środek ten blokuje gospodarkę wodną w jajach pasożyta powodując ich wysuszenie. Preparat działa zabijając, a nie zatruwając wszy. Dlatego bez obaw można go ponownie zastosować w przypadku kolejnego pojawienia się wszawicy. Wszy głowowe nie uodparniają się na działanie Hedrinu®, a jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi przeprowadzonymi na dzieciach i dorosłych.

WYGODNA APLIKACJA
Hedrin® posiada jedwabistą konsystencję, dzięki której stosowanie go jest łatwe i przyjazne dla włosów oraz skóry głowy. Aplikację preparatu można porównać do nakładania odżywki na włosy. Zaczynamy od całkowitego pokrycia suchych włosów Hedrinem® od cebulek aż po same końce. Po wyschnięciu pozostawiamy go na 8 godzin lub na noc, a następnie myjemy głowę szamponem do włosów. Preparat pozostawiony na włosach wyparowuje, nie powodując dyskomfortu i nieprzyjemnego uczucia. Aby mieć 100% pewność, że wszystkie insekty zostały usunięte producent zaleca powtórzenie kuracji po 7.

You may also like...

1 Comment

Comments are closed.