Valgus Toe Pro sposób na haluksy
Valgus Toe Pro sposób na haluksy
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Defekty urody nie tylko odbierają nam pewność siebie, ale w wielu przypadkach uniemożliwiają prowadzenie normalnego życia. Jednym z nich są haluksy, czyli charakterystyczne, wystające z boku kosteczki na nodze. Jak walczyć z taką deformacją stóp? Czy operacja jest rzeczywiście konieczna w takim przypadku?

Czym są haluksy?

Mianem , z j. angielskiego hallux, określa się chorobę zwyrodnieniową, w wyniku której dochodzi do zniekształcenia stopy. Można tu mówić również o paluchu koślawym. Choroba ta w przeważającej mierze dotyka kobiet, a haluksy ma nawet połowa pań. Czynnikiem zwiększającym ryzyko powstania paluchów koślawych jest nadwaga, noszenie butów na wysokim obcasie z wąskim noskiem w szpic,

foto202825 3 Valgus Toe Pro sposób na haluksy

a także stojący tryb życia oraz płaskostopie.

Nie jest to jedynie deformacja, która zmienia kształt stopy powodując wystawanie kości śródstopia. Otóż, haluksy nie pozwalają na prowadzenie normalnego życia. Utrudniają, a w skrajnych przypadkach uniemożliwiają funkcjonowanie. Wywołują dolegliwości bólowe i trudności w chodzeniu.

Noszenie butów z ostrym czubkiem, tzw. szpicem, powoduje zwiększanie się sukcesywnie ucisku na paluch w obu stopach oraz na łup poprzeczny stopy. To prowadzi zaś do deformacji palców, rozwoju płaskostopia poprzecznego i dolegliwości bólowych. W momencie powstania takich zniekształceń stopa zaczyna pracować inaczej, a ciężar ciała nierównomiernie się na nią rozkłada. Nadmierne przeciążenie występuje w wewnętrznej krawędzi stopy, dlatego wysuwa się kość. Powstaje bolesne, często zmienione zapalnie zgrubienie.

Haluksy kwalifikują się do leczenia, zwłaszcza wtedy, gdy wywołują ból i utrudniają normalne poruszanie się.

Operacja nie zawsze jest konieczna

Dotychczas lekarze zalecali pacjentkom z haluksami noszenie specjalnych klinów i opasek na stopach, które miały utrzymywać zdeformowany paluch we właściwym miejscu. Takie rozwiązanie nie do końca było jednak skuteczne. Drastyczną metodą usuwania palucha koślawego była operacja chirurgiczna. Niestety, jest ona zwykle kosztowna i bolesna, a kobieta po operacji jest unieruchomiona w łóżku na wiele tygodni. Poza tym, podobnie jak każda inna operacja chirurgiczna, niesie ona za sobą ryzyko powstania komplikacji – groźnych dla zdrowia, a nawet życia człowieka. 

>>>>  Pain Relief tynki - oryginalne produkty, kup teraz, opinie, cena

Uwaga!

Nawet operacja chirurgiczna usunięcia haluksów nie daje 100-procentowej gwarancji tego, że problem nie powróci. Szacuje się, że nawet w 39 proc. przypadków po pewnym czasie po wykonaniu operacji, problemy haluksów powracają.

Alternatywną, nieinwazyjną metodą walki z haluksami jest metoda Valgus Toe Pro. Została ona wymyślona przez ekspertów, którzy chcieli ulżyć kobietom z problemem haluksów. Jest to właściwie produkt, którego zadaniem jest sukcesywne zmniejszanie niedoskonałości w obrębie stóp. Jednocześnie, umożliwia on pozbycie się bólu spowodowanego chorobą zwyrodnieniową oraz zredukowanie i zahamowanie stanu zapalnego. Dzięki temu pacjentka może odzyskać pełną

foto202825 4 Valgus Toe Pro sposób na haluksy

sprawność ruchową.

Co to jest?

Skład Valgus Toe Pro został opracowany w taki sposób, aby jak najlepiej niwelować i usuwać efekty występowania haluksów. Jest wykonany z medycznego silikonu, dlatego nie zużywa się zbyt szybko i nie wywołuje reakcji alergicznych. Valgus Toe Pro mogą stosować nawet osoby, które są alergikami.

Właściwie, Valgus Toe Pro jest specjalną opaską wykonaną z medycznego silikonu, która separuje paluch od pozostałych palców i ustawia go w odpowiednim położeniu względem stopy. Dzięki temu sukcesywnie redukowana jest deformacja w postaci haluksów, a pacjentka odzyskuje pełną sprawność ruchową.

Jak stosować Valgus Toe Pro?

Produkt Valgus Toe Pro należy stosować codziennie, przez co najmniej 6-10 godzin na dobę. Im dłużej nosi się go na stopach, tym szybciej można osiągnąć pożądany efekt terapeutyczny. W pierwszej kolejności panie przestają odczuwać dojmujący ból, a z czasem na własne oczy widzą, że odstająca kość znika, a paluch ustawia się w odpowiednim położeniu. Można nosić Valgus Toe Pro w parze z dowolnym obuwiem, a będzie działał tak samo dobrze.  Nakładkę silikonową Valgus Toe Pro należy naciągnąć na palucha z deformacją i gotowe. Dostosuje się on do kształtu stopy i od razu zacznie działać.

>>>>  5 Bytomski Półmaraton – relacja.

Nosząc Valgus Toe Pro nawet w ciągu pierwszych 10 dni można zatrzymać stan zapalny i pozbyć się dolegliwości bólowych. Szacuje się, że ta metoda leczenia deformacji zwyrodnieniowych stóp może wyeliminować haluksy w ciągu 3-6 miesięcy noszenia.  Produkt nosi się wygodnie, także przy wysokich obcasach. Dzięki wykorzystywaniu go można sprawić, że nawet szpilki staną się wygodnym obuwiem i

foto202826 3 Valgus Toe Pro sposób na haluksy

nie będą narażały nas na powstawanie deformacji.

Jednocześnie, Valgus Toe Pro można stosować w profilaktyce haluksów, przy płaskostopiu lub noszeniu niewygodnego obuwia. Zmniejszy to ryzyko rozwoju choroby.

Valgus Toe Pro można kupić poprzez stronę internetową producenta, wraz z certyfikatem opisującym jego szczególne właściwości. Dzięki temu uzyskujemy pełnowartościowy produkt wysokiej jakości, który spowoduje, że w ciągu kilku miesięcy stosowania zmniejszymy rozwój choroby, a pożądane rezultaty pozostaną na zawsze.

Poprzedni artykułLeczenie łysienia
Następny artykułNIEODŻYWIENIE JAKO PROBLEM KLINICZNY
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.