Trzymaj nerwy na wodzy
Zdrowie i Ty

Trzymaj nerwy na wodzy

Trzymaj nerwy na wodzy Tag: brak koncentracji    depresja    leki na stres    nerwy    stres

Bardzo łatwo znaleźć się w stresującej sytuacji. Świat ciągle biegnie naprzód, a trzeba za nim nadążyć. Jest to powodem nieustającego zdenerwowania. Ponadto dochodzi jeszcze praca, która też generuje bardzo dużo stresu, zwłaszcza jeśli nie jest się całkowicie pewnym tego, że posiadane stanowisko jest bezpieczne.

Stres to same problemy

W stresie nie trudno o wybuchy agresji, brak koncentracji oraz stany depresyjne. Lekceważenie objawów depresji czy niekontrolowanych wybuchów agresji może skończyć się poważną chorobą psychiczną. Nerwice i depresje mogą być główną przyczyną np. utrudnionych kontaktów z współpracownikami i całym otoczeniem. Co

za tym idzie może to być przyczyną utraty pracy, a to generuje dodatkowy stres i pogłębia chorobę. Warto więc zająć się czymś co redukuje stres, np. znaleźć sobie hobby. Niektórzy jednak są tak zapracowani, że nie mają czasu na relaksujące hobby. Na szczęście z pomocą takim osobą przychodzi medycyna. Obecnie na rynku dostępna jest cała masa suplementów diety których zadaniem jest redukowanie skutków stresującego trybu życia.

Niezawodne leki w pokonywaniu stresu:

 

Valerin – to preparat roślinny, zawierający suchy wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego. Składniki zawarte w wyciągu z korzenia kozłka m.in. seskwiterpeny jak kwasy walerianowe, działają uspokajająco poprzez wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększają skłonność do snu i pogłębiają go, łagodzą niezbyt nasilone bolesne skurcze przewodu pokarmowego. Ponadto valerin forte  działa łagodnie rozkurczająco.

 

Deprim – pomaga w depresji oraz leczeniu dłużej utrzymujących się stanów takich jak: przygnębienie, brak siły do działania, uczucie wyczerpania, kłopoty z koncentracją oraz zaburzenia snu. Hiperycyny, substancje zawarte w wyciągu z dziurawca, łagodzą stany obniżonego nastroju z towarzyszącymi im objawami: brak motywacji do działania, zaburzenia koncentracji, uczucie wyczerpania i zaburzenia snu.

 

Persen -działa uspokajająco a także stosuje się go pomocniczo w stanach napięcia emocjonalnego, pobudzenia, niepokoju, w trudnościach z zasypianiem na tle nerwowym. Preparat łagodzi niepokój, pobudzenie i ułatwia zasypianie.

 

 

 

Sensilab  Silne Nerwy -łagodzi objawy gastryczne stresu (skurcze żołądka, brak lub nadmierny apetyt, biegunka) oraz wspiera zdrowie układu krwionośnego w sytuacjach stresowych. Dodatek witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12) oraz foliowego zwiększa odporność organizmy na stres.

 

You may also like...