Trzymaj nerwy na wodzy
Trzymaj nerwy na wodzy
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Trzymaj nerwy na wodzy Tag: brak koncentracji    depresja    leki na stres    nerwy    stres

Bardzo łatwo znaleźć się w stresującej sytuacji. Świat ciągle biegnie naprzód, a trzeba za nim nadążyć. Jest to powodem nieustającego zdenerwowania. Ponadto dochodzi jeszcze praca, która też generuje bardzo dużo stresu, zwłaszcza jeśli nie jest się całkowicie pewnym tego, że posiadane stanowisko jest bezpieczne.

Stres to same problemy

W stresie nie trudno o wybuchy agresji, brak koncentracji oraz stany depresyjne. Lekceważenie objawów depresji czy niekontrolowanych wybuchów agresji może skończyć się poważną chorobą psychiczną. Nerwice i depresje mogą być główną przyczyną np. utrudnionych kontaktów z współpracownikami i całym otoczeniem. Co

foto202881 1 Trzymaj nerwy na wodzy

za tym idzie może to być przyczyną utraty pracy, a to generuje dodatkowy stres i pogłębia chorobę. Warto więc zająć się czymś co redukuje stres, np. znaleźć sobie hobby. Niektórzy jednak są tak zapracowani, że nie mają czasu na relaksujące hobby. Na szczęście z pomocą takim osobą przychodzi medycyna. Obecnie na rynku dostępna jest cała masa suplementów diety których zadaniem jest redukowanie skutków stresującego trybu życia.

Niezawodne leki w pokonywaniu stresu:

 

Valerin – to preparat roślinny, zawierający suchy wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego. Składniki zawarte w wyciągu z korzenia kozłka m.in. seskwiterpeny jak kwasy walerianowe, działają uspokajająco poprzez wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększają skłonność do snu i pogłębiają go, łagodzą niezbyt nasilone bolesne skurcze przewodu pokarmowego. Ponadto valerin forte  działa łagodnie rozkurczająco.

 

Deprim – pomaga w depresji oraz leczeniu dłużej utrzymujących się stanów takich jak: przygnębienie, brak siły do działania, uczucie wyczerpania, kłopoty z koncentracją oraz zaburzenia snu. Hiperycyny, substancje zawarte w wyciągu z dziurawca, łagodzą stany obniżonego nastroju z towarzyszącymi im objawami: brak motywacji do działania, zaburzenia koncentracji, uczucie wyczerpania i zaburzenia snu.

>>>>  Podaruj swojej mamie najlepszy Prezent z okazji Dnia Matki

 

Persen -działa uspokajająco a także stosuje się go pomocniczo w stanach napięcia emocjonalnego, pobudzenia, niepokoju, w trudnościach z zasypianiem na tle nerwowym. Preparat łagodzi niepokój, pobudzenie i ułatwia zasypianie.

 

 

 

Sensilab  Silne Nerwy -łagodzi objawy gastryczne stresu (skurcze żołądka, brak lub nadmierny apetyt, biegunka) oraz wspiera zdrowie układu krwionośnego w sytuacjach stresowych. Dodatek witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12) oraz foliowego zwiększa odporność organizmy na stres.

 

Poprzedni artykułTłusty Czwartek bez diety odchudzającej
Następny artykułW jaki sposób ocenić fototyp skóry?
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.