Sposoby na rzucenie palenia
Sposoby na rzucenie palenia
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

W świetle działań społeczeństwa, palenie papierosów zaczyna spotykać się z ostracyzmem. Dlatego wiele osób (chociaż pośrednią przyczyną może być też troska o zdrowie czy chęć zaoszczędzenia pieniędzy) decyduje się pozbyć nałogu. Rzucenie palenia osobom niepalącym wydaje się na ogół bardzo prostą czynnością. Wystarczy odłożyć papierosa i problem z głowy. Niestety, u osób, które są nałogowcami, rzucenie palenia nieraz graniczy z cudem. Głód nikotynowy jest tak wielki, że sięgnięcie po kolejnego papierosa pozostaje kwestią czasu. Przyzwyczajenie fizyczne i psychicznie nie ułatwia tego zadania.

Sposobów na rzucenie palenia jest kilka, chociaż nie każdy zaowocuje zerwaniem z nałogiem. Osoby, które zdecydują się

foto202893 2 Sposoby na rzucenie palenia

na rzucenie palenia, mogą zrobić to same, bez pomocy lekarza ani żadnych specyfików. Potrzebna do tego jest silna wola, ale niestety, niewiele osób takową posiada. Można spróbować rzucić palenie od ręki lub stopniowo ograniczać ilość wypalanych papierosów. Pomóc może również odpowiednia dieta (ważne, żeby nie sięgać po przekąski w ramach zadośćuczynienia) oraz trochę wysiłku fizycznego.

Dla osób, które nie czują się na siłach, by zerwać z nałogiem sami, medycyna przygotowała gumy lub plastry nikotynowe. Dostarczają one organizmowi czystą nikotynę, bez żadnych substancji smolistych. Użycie gum czy plastrów z czasem powinno się redukować tak, by organizm nie doznał szoku związanego z nagłym odstawieniem nikotyny. Takim samym pomysłem są e-papierosy, które nie śmierdzą, nie produkują substancji szkodliwych dla otoczenia (odpada problem biernego palenia) a dostarczają uzależnionemu odpowiednią dawkę narkotyku.

Równie dobrym pomysłem jest zgłoszenie się do lekarza, który podczas psychoterapii pomoże zrozumieć, dlaczego papierosy to nie jest dobry wybór i wspomoże duchowo pacjenta. Jeśli ktoś wstydzi się pójść do psychologa, może również spróbować poszukać wsparcia w kościele lub od osób, którym udało się rzucić palenie – ci najszybciej zrozumieją jakie męki przechodzi, aby oczyścić swoje ciało.

>>>>  Rewolucyjne odkrycie Lefery Cosmetics

Dodatkową możliwością są zabiegi medycyny niekonwencjonalnej, np. akupunktura czy „naświetlanie” prądem. Ciężko wypowiadać się o skuteczności tych metod, jednak można spróbować połączyć je z metodami wymienionymi wyżej.

Nieważne którym sposobem, wiadomo jednak na pewno, że warto rzucić palenie. Chociażby dlatego, że wchodzące coraz to nowsze ustawy usilnie starają zmusić się ludzi do zadbania o zdrowie i zakazują palenia w wielu miejscach. Być może niedługo okaże się, że jedynym miejscem, gdzie będzie można swobodnie palić, będzie własny dom. I to tylko w piwnicy.

Poprzedni artykułZaspokojenie innych
Następny artykułPłukanie żołądka może uratować życie
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.