Spirulina - Opinie o alertach odchudzających
Zdrowie i Ty

Spirulina – Opinie o alertach odchudzających

Co to jest Spirulina?

spirulina

Spirulina pod wodą

Spirulina to zielononiebieskie algi w kształcie spirali. Dojrzewa w ciepłym, zasadowym, wodnym środowisku wodnym, które jest zabójcze dla innych organizmów. Surowe warunki sprawiają, że Spirulina jest higienicznie czystą rośliną. Korzyści dietetyczne i lecznicze tej rośliny znane są od setek lat. Było dobrze znane wysoko rozwiniętym kulturom. W starożytności Spirulina był używany przez Azteków, a także przez jeziora Czadu w Afryce, które zamieszkiwały dolinę. Był to także podstawowy pokarm

ludu Majów w Meksyku.

Jak działa Spirulina?

Niezwykła kompozycja Spirulina sprawiła, że od dziesięcioleci stosuje się ją w profilaktyce i leczeniu wielu chorób. Początkowo potwierdzono skuteczność kontroli zakażeń od odry po grypę i HIV. Wysoka zawartość minerałów powoduje, że Spirulina odkwasza organizm poprzez przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej. Ponadto roślina detoksyfikuje organizm z metali ciężkich i innych toksyn. U osób przyjmujących Spirulina obserwowano obniżenie poziomu złego cholesterolu, przy jednoczesnym wzroście jego dodatniej frakcji. Spirulina ma właściwości hematopoetyczne, ponieważ pobudza szpik kostny, a zatem wytwarza zarówno białe, jak i czerwone krwinki. Ponieważ zawiera łatwo przyswajalnie żelazo, ma pozytywny wpływ na produkcję hemoglobiny, która jest niezbędna do transportu tlenu w organizmie.

uprawa spiruliny

Spirulina

Spirulina jest źródłem żelaza w formie łatwo przyswajalnej przez organizm, a także potasu, wapnia, siarki i jodu. Dostarcza również pierwiastków śladowych, manganu, cynku i krzemu. Zawiera bardzo rzadki kwas gamma-linolenowy (GLA), w naturze tylko w produktach dla kobiet iw niektórych olejach roślinnych, np .: “GLA”, “GLA”, “GLA”, “GLA” i “GLA”. W przypadku wiesiołka lub oleju z ogórecznika, kwasu linolowego, witaminy B12, żelaza, kwasów RNA i DNA, silnych Antioxidantów, zielonego chlorofilu, niebieskiego barwnika, fitocyjanek i ponad piętnastu karotenoidów, w tym najbardziej znanego β-karotenu, Spirulina jest 10 razy więcej niż w marchewce. Są to tylko wybrane składniki, które mają wpływ na zdrowie ciała.

spirulina do spożycia

Spirulina do konsumpcji

Spirulina zawiera tak dużo składników odżywczych, że nie można go porównać z żadną inną rośliną. Spirulina to jeden z alg, który naturalnie zawiera duże ilości związków niezbędnych do regeneracji i wzrostu komórek. Zawierają duże ilości białka (około 60-70%), co czyni je doskonałym dodatkiem do dań wegetariańskich. Warto pamiętać, że niedobór białka prowadzi

do zahamowania wzrostu organizmu, zahamowania jego rozwoju fizycznego i intelektualnego, a także do obniżenia odporności organizmu. Algi zawierają także prawie cały pakiet witamin i składników odżywczych. Zawierają prawie wszystkie witaminy z grupy B, w tym witaminę B12, beta-karoten, zeaksantynę, witaminę C, E i K.

Wysoka zawartość cennych składników odżywczych sprawia, że algi są polecane wszystkim osobom, które chcą cieszyć się długotrwałym zdrowiem i aktywnym życiem.

Zawartość wysokiej jakości składników sprawia, że zaleca się spożywanie Spirulina jako tabletek Spirulina, uzupełnianie glonów i wzbogacanie diety w każdą z form zdrowego żywienia, w okresach wyjątkowego wysiłku fizycznego lub psychicznego. Szczególnie polecane są suplementy zawierające Spirulina osobom po ciężkich chorobach, aby zmniejszyć kwasowość organizmu, chociaż powinny one być niezbędnym składnikiem każdej diety.

 

Używanie Spirulina:

 • niedoczynność tarczycy;
 • niedokrwistość – zapobieganie niedokrwistości z niedoboru żelaza i jej leczenie, różne formy niedokrwistości złośliwej, w tym rak krwi (białaczka)
 • dieta bezmięsna
 • oczyszczanie jelit i rekonstrukcja mikroflory żołądkowo-jelitowej, przewlekłe choroby jelit, profilaktyka raka jelita grubego;
 • czyszczenie i detoksykacja organizmu z metali ciężkich i innych toksyn, w tym radioaktywnych;
 • Spirulina proszek

  glony są ważnym składnikiem diety odkażającej;

 • odchudzanie – zmniejsza apetyt przy jednoczesnym dostarczaniu składników odżywczych (1g Spirulina to 1 kg różnych warzyw pod względem odżywiania!)
 • profilaktyka i leczenie raka; dalsza profilaktyka po nowotworze;
  Infekcje;
 • zapalenie zatok, nieżyt nosa, kaszel – Spirulina odbija ciało;
 • wrzody żołądka i dwunastnicy, owrzodzenia kończyn dolnych;
 • choroby skórne;
 • stany zapalne narządów płciowych;
 • zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym, zwłaszcza nadciśnieniu tętnic i miażdżycy tętnic.

Zalecane preparaty to

Spirulina Max i Ocean21. Są szczególnie polecane wegetarianom, osobom cierpiącym na Allergy oraz osobom cierpiącym na przewlekłe przeziębienia.

Ciekawostki – czy wiesz, że Spirulina:

 • zawiera 2300% więcej żelaza niż szpinak?
 • 3900% więcej beta-karotenu niż karoten?
 • 375% więcej białka niż tofu?
 • 300% więcej wapnia niż mleko?

You may also like...