Rodzaje cery, czyli o tym jak wybrać odpowiedni podkład cz.2
Zdrowie i Ty

Rodzaje cery, czyli o tym jak wybrać odpowiedni podkład cz.2

Rodzaje cery, czyli o tym jak wybrać odpowiedni podkład cz.2 Tag: cera mieszana    cera normalna    makijaż    podkład

W poprzednim artykule dotyczącym właściwej bazy makijażu, a więc podkładu, opisane zostały cery mocno problemowe, a więc tłusta i sucha.
Zobacz: Rodzaje cery, czyli o tym jak wybrać odpowiedni podkład cz.1
Wśród podstawowych jednak rodzajów wyróżnia się także skórę mieszaną i normalną, które także wymagają właściwej pielęgnacji, w tym właśnie odpowiednio dobranego podkładu.

Cera normalna:

Taki rodzaj cery zazwyczaj charakteryzuje gładkość, napięcie, jędrność, umiarkowana matowość i różowa barwa. Jest ona dobrze odżywiona i nie sposób dostrzec na niej przebarwienia, widoczne

naczynia krwionośne, zaskórniki  czy łuszczenie się. Można zatem powiedzieć, że skóra taka jest po prostu bezproblemowa. Dobrze znosi ona warunki atmosferyczne, wodę oraz mydło. Charakterystyczna jest szczególnie dla osób do 20 roku życia, gdyż po tym okresie wykazuje skłonność do przemieniania się w skórę suchą.

Właściwy podkład

Chociaż wydaje się, że pielęgnacja skóry normalnej jest niezwykle prosta i bezproblemowa, trzeba także przykładać uwagę do tego, z jakimi kosmetykami fundujemy kontakt naszej skórze, gdyż odpowiednio dobrane preparaty zaprocentują w przyszłości. Nie mniej jednak, osoby mające właśnie taka skórę są w bardzo komfortowej sytuacji, nie mają mianowicie potrzeby aby na przykład podkład spełniał role dermatologiczne. Powinny one zatem sięgnąć po podkłady niezbyt kryjące, o lekkiej konsystencji, które pozwolą skórze po prostu oddychać. Co więcej, dla takich osób odpowiedni może okazać się krem koloryzujący, lżejszy niż podkład, który nie musząc spełniać roli krycia, zapewni twarzy ładny, wyrównany koloryt.

Cera mieszana:

To kolejny z tych typów cery, który sprawiać może spore problemy. Stanowi on mianowicie zazwyczaj połączenie skóry suchej i tłustej. Podczas, gdy na policzkach zaobserwować można objawy suchości, pas środkowy, a więc nos broda i czoło są tłuste. Czasami cera mieszana stanowi też połączenie tłustej i normalnej, co bez wątpienia jest odrobinę mniejszym problemem. Generalnie skóra taka skłonna jest do łojotoku i niedoskonałości. Zazwyczaj źle reaguje na mydło i wodę, co skutkuje pojawieniem się zaczerwień, podrażnień, uczucia napięcia i pieczenia. Co ciekawe taką właśnie cerę ma najwięcej pań.

Właściwy podkład

Pielęgnacja skóry mieszanej jest dosyć trudna, ponieważ różne partie twarzy wymagają odmiennej dbałości. Jeżeli chodzi o podkład, do cery takiej najlepsze będą te normalizujące, równoważące i matujące, a więc regulujące wydzielanie serum, czyli te, które w pierwszej kolejności przeznaczone są dla posiadaczek cery tłustej. Sprawdzić mogą się także podkłady mineralne, a więc

takie, które nie spowodują podrażnień i pozwolą skórze oddychać. W kwestii każdego makijażu, ale przede wszystkim tego robionego na skórze mieszanej, znaczenie nadrzędne ma także właściwy krem.

Szczęśliwe posiadaczki cery normalnej znajdą w naszej aptece odpowiednie podkłady i kremy dla siebie:
VICHY Aerateint
VICHY Liftactiv Krem na dzień do skóry normalnej i mieszanej
IWOSTIN Re-Actin przeciwzmarszczkowy krem pod oczy

Panie mające cerę mieszaną również mogą nabyć specjalistyczny, odpowiedni podkład oraz krem, który pomoże właściwie zadbać o stan skóry i w konsekwencji piękny makijaż:
VICHY Dermablend
VICHY Liftactiv Źródło odnowy- krem na dzień
IWOSTIN Re-Actin Przeciwzmarszczkowy krem na noc

źródło zdjęcia: vichy.pl

You may also like...