Powstrzymaj proces łysienia
Zdrowie i Ty

Powstrzymaj proces łysienia

Powstrzymaj proces łysienia Tag: leczenie łysienia    problem łysienia    rodzaje łysienia    zapobieganie łysieniu

Każdy mężczyzna, choć z pewnością nie przyzna się do tego publicznie, to pragnie być przystojny dla płci przeciwnej. We współczesnym świecie, w którym liczy się przede wszystkim atrakcyjny wygląd, to żadna nowość ani fanaberia. Przywykło się stereotypowo myśleć, iż to wyłącznie płeć piękna ma tendencję do szukania w sobie i na swoim ciele rozmaitych niedoskonałości i popadania w kompleksy. Powszechnie sądzi się, iż mężczyzn to nie dotyczy. A jest wręcz przeciwnie. Również i Panowie mają swoje najbardziej skrywane kompleksy, a jednym z nich jest najpowszechniej znany problem łysienia.

Czym

jest łysienie?

To proces utraty włosów spowodowany ich osłabieniem, związanym z niszczeniem cebulki włosa. Łatwo zauważyć jego pierwsze symptomy, gdyż najważniejszym z nich jest intensywne wypadanie włosów. Chociaż zwykło się uważać, iż problem ten dotyczy wyłącznie płci męskiej, to również i kobiety mogą odczuć jego negatywne skutki. Można mówić o kilku postaciach łysienia. Najpowszechniejszym wśród nich jest uwarunkowane genetycznie tzw. łysienie androgenowi typowo męskie. Statystyki pokazują, iż obejmuje ono łącznie aż 95% przypadków, w tym występuje u ponad 80% mężczyzn. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż tego typu łysienie dominuje zdecydowanie u rasy białej. Przypuszcza się, iż ponad połowa mężczyzn straciła już włosy około 50 roku życia. Natomiast pierwsze objawy o różnym stopniu natężenia można zauważyć już po ukończeniu 25 lat.

Jak skutecznie zapobiec łysieniu?

Najlepiej skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który dokładnie zdiagnozuje problem nadmiernego wypadania włosów oraz ściśle zdefiniuje rodzaj łysienia. Dzięki temu dobierze on odpowiednią metodę kuracji w postaci specjalistycznych leków bądź kosmetyków stosowanych do pielęgnacji skóry głowy. Leczenie łysienia polega w głównej mierze na wzmocnieniu osłabionej struktury włosa i zatrzyma ich utratę. Bardzo ważna jest profilaktyka i szybkie działanie już przy pierwszych zauważalnych objawach, zanim będzie za późno na uratowanie włosów.

Dlaczego warto leczyć łysienie?

Chociaż niektórym mężczyznom zdecydowanie bardziej pasuje wygląd tzw. niegrzecznego chłopca lub prawdziwego bohatera, jakiego uosobieniem jest chociażby aktor filmów akcji Bruce Willis, to jednak znajdą się i tacy, którzy będą załamani postępującym procesem łysienia i dalszej utraty włosów. Warto podjąć specjalne kroki, jeśli nie czujemy się dobrze i cierpi na tym nasza psychika i samoocena. Co prawda, łysienie nie jest poważną chorobą, aczkolwiek potrafi wpłynąć na pogorszeniu jakości życia psychicznego i może również doprowadzić do depresji.

 

Preparaty lecznicze z aptecznej półki, które pomogą Tobie w zapobieganiu łysieniu:

Seboradin

Forte

– to zestaw 14 ampułek stworzonych specjalnie przeciw intensywnemu i przewlekłemu wypadaniu włosów. Gwarantuje intensywną kurację w leczeniu różnych postaci łysienia, w tym typu androgenowego oraz hormonalnego. Przeznaczony również przy przerzedzaniu się włosów spowodowanego wpływem długotrwałego stosowania leków. Idealny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

 

DX2 Szampon dla mężczyzn, 150 ml – o działaniu wzmacniającym włosy, które są skłonne do wypadania. Chroni przed ich nadmierną utratą oraz umacnia cienkie i osłabione włosy.  Dzięki jego regularnemu stosowaniu włosy stają się grubsze, zdrowsze, a także bardziej lśniące. Przeznaczony do codziennej pielęgnacji.

 

 

DX2 Kapsułki wzmacniające włosy, 30 sztuk – to suplement diety dla mężczyzn, w którego składzie znajduje się duża zawartość ekstraktu ze skrzypu polnego, wzbogacony o kompleks niezbędnych witamin i mikroelementów, m.in. cynku. Skrzyp polny odpowiada m.in. za prawidłową budowę oraz wzrost włosów.

You may also like...