Podtrzymywanie aktywności
Podtrzymywanie aktywności
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jednym z ważnych elementów podtrzymywania poziomu aktywności okazuje się samozadowolenie, pozytywny obraz własnej osoby i duma z własnych osiągnięć. Ale jest to element nieautonomiczny, bo sprzężony z niezadowoleniem z siebie, negatywnym obrazem własnej osoby i poczuciem zawstydzenia, że się w życiu dokonało tak mało. Jeżeli zachwiana zostanie równowaga pomiędzy tymi dwiema szalami wagi, następuje zadufanie we własne siły i zachłystywanie się osiągnięciami. Mieliśmy sposobność zaobserwowania tego braku równowagi, jego katastrofalnych skutków w wydarzeniach 1980 r., kiedy to elita władzy bezkrytycznie widziała wyniki swej działalności jako nieprzerwane pasmo sukcesów, natomiast doły, szarzy obywatele na własnej skórze czuli, że sukcesy niczego nie

foto202845 3 Podtrzymywanie aktywności

zmieniają w ich ciężkim codziennym życiu, że te sukcesy są dla nich abstrakcjami, zjawiskami z innej planety, o których opowiadali możni jej mieszkańcy. Udział w społecznym współdziałaniu, poczucie odpowiedzialności za wysiłek zbiorowy, życzliwość dla innych, gotowość do podejmowania inicjatyw, ciągnięcia z samozaparciem „wózka” przydzielonego w ramach podziału pracy wiążą się ściśle z efektami. Jeżeli nie widzę, że mój udział w zbiorowym wysiłku oraz szarpanie się innych dają rezultaty i sprawa „idzie do przodu”, stopniowo chęci do wspólnej roboty mnie opadają i w pewnym momencie zaczynam się narowić, jak ten osioł Jachowicza.

>>>>  Dermicos Vive - Opinie o tynkach do wypadania włosów
Poprzedni artykułWypadanie włosów – przyczyny i zapobieganie
Następny artykułUkład oddechowy
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.