Piloxidil na wypadanie włosów
Piloxidil na wypadanie włosów
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dzisiaj już na początku chciałbym zaznaczyć, że jeśli zdecyduje się na stosowanie Piloxidilu, który zamierzam Wam przybliżyć, skonsultujcie się ze specjalistą. Gdyż ten produkt należy do grupy leków przeznaczonych na łysienie. Zdecydowałem się go opisać, bo z drugiej strony wpisuje się on w grupę produktów opartych na minoxidilu.

A jeśli nieco Was zastanowił wstęp to już śpieszę z wyjaśnieniami. Piloxidil nie zawiera jakiś tajemnych substancji, które mogły by źle wpłynąć na organizm. Nie ma tu jakiś specjalnych receptur znanych tylko lekarzom. Jak wspomniałem wyżej, opiera się on na roztworze minoxidilu. I to w sumie w  najmniej możliwej dawce, która może przynieść

foto202840 1 Piloxidil na wypadanie włosów

efekty. Preparat stosować mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni. To zresztą wynika z tego 2% udziału minoxidilu. Jest to po prostu roztwór bezpieczny. Chociaż zaznaczyć trzeba, że nie powinny go stosować panie w ciąży, oraz  w okresie karmienia dziecka piersią. Rzecz najważniejsza dla osób z problemem wypadania włosów to oczywiście skuteczność. I tu przyznam szczerze spodobało mi się to, że producenci nie biorą liczb z kosmosu. Nie mamią pełną skutecznością. Około 80% osób może liczyć na zatrzymaniu procesu łysienia. U mniej więcej połowy jest szansa na to, że włosy zaczną odrastać, a te które się pojawią będą grubsze i mocniejsze.

Samo działanie jest dość proste. Minoxidil zawarty w preparacie działa na mieszki włosowe, które nieco przygasają w wyniku nadmiernej produkcji DHT. Efektem ma być przywrócenie cebulkom włosów aktywności i wydłużenie ich „życia”. Natomiast warto zauważyć to, że nie powinno się go stosować przy suchej skórze. Piloxodilu powinno używać się w konkretnych dawkach i nie warto ich przekraczać. Po pierwsze przewidywane efekty wcale nie nastąpią szybciej, a do tego istnieje w takiej sytuacji ryzyko podrażnienia skóry. Wystarczą dwie dawki dziennie.  Nie pojawią się też większe problemy, jeśli w czasie trwania kuracji, przerwiemy ją  na dzień, czy dwa. Ciekawostką jest fakt, że stosowanie Piloxidilu nie ogranicza możliwości używania pianek i innych i produktów upiększających włosy. Natomiast widocznym, ale na krótką metę skutkiem ubocznym może być pojawienie się zaczerwień na skórze głowy. Natomiast nie muszą się one pojawić, a do tego powinny szybko zniknąć. Jedyne co podkreślają producenci to fakt, że nie powinno stosować się innych preparatów na wypadające włosy w trakcie kuracji Piloxidilem. Pojawić się mogą dziwne skutki uboczne, a tego nikt przecież nie chce.

>>>>  Kalendarz menstruacyjny – jak samodzielnie określić dzień owulacji

Poprzedni artykułDlaczego warto biegać?
Następny artykułDieta jajeczna
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.