Pianki koloryzujące włosy
Zdrowie i Ty

Pianki koloryzujące włosy

Farba w piance przez pewien czas uchodziła za rewolucyjny krok w trwałej koloryzacji włosów. Dzisiaj pianka koloryzująca ma zarówno przeciwników, jak i zwolenników, ale z pewnością można stwierdzić, że samodzielne farbowanie włosów za pomocą pianki jest bardzo proste. Ogromnym plusem pianki jest fakt, iż nie spływa ona z włosów tuż po nałożeniu. Daje żywy, intensywny i trwały kolor oraz większa kontrolę podczas całego procesu farbowania włosów.

Kolejną niewątpliwą zaletą pianki koloryzującej do włosów jest łatwość w nakładaniu na włosy. Wystarczy wstrząsnąć, wycisnąć i nałożyć na włosy. W momencie naciśnięcia, płyn zmienia się w puszystą i łatwą do nałożenia piankę. Objętość pianki

jest kilkukrotnie większa niż tradycyjnej farby do włosów, co pozwala na idealne pokrycie długich włosów. Piankę jest też łatwo nałożyć na odrosty, dzięki czemu staje wyśmienitą metodą na pokrycie niechcianych i nieestetycznie wyglądających odrostów.

Z pewnością nieraz, zwłaszcza na początku przygody z farbowaniem włosów w domu, prosiłaś o pomoc przyjaciółkę. Piankę do koloryzacji włosów z łatwością można rozprowadzić samodzielnie, docierając nawet do ciężko dostępnych miejsc. Dzięki temu staje się idealnym produktem dla osób, które nie mają doświadczenia w samodzielnym farbowaniu włosów. Wiele pań chwali sobie wyjątkową konsystencję pianek koloryzujących. Podczas nakładania pianki na włosy konsystencja jest stabilna, dzięki czemu nie skapuje i nie spływa. Dopiero po dłuższej chwili zamienia się w płyn po to, aby jak najgłębiej wniknąć w strukturę włosów, a następnie ułatwić spłukanie z nich resztkę pianki. Pianki farbujące zapewniają intensywny, piękny i trwały kolor. Po tradycyjnej farbie kolor matowieje po ok. 3 tygodniach, stosowanie pianki zapewnia utrzymanie koloru na włosach znacznie dłużej.

Pianki koloryzujące są chętniej wybierane przez panie w ciąży, ale trzeba pamiętać, że tak naprawdę tylko bezamoniakowe farby, pianki lub szampony koloryzujące będą całkowicie bezpieczne. Mimo to, nie da się ukryć, że pianki są znacznie prostsze w użyciu, farbowanie włosów nie pochłania tyle czasu, są po prostu wygodniejsze.

You may also like...