Okresowe wypadanie włosów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dzisiaj temat dla kobiet. Chociaż właściwie to i dla panów. Więc niby  dla wszystkich. Ale u pań jednak okresowe wypadanie włosów jest częstszym zjawiskiem. A zaplątałem się. Sami sobie poczytajcie i oceńcie.

Czasem kiedy kobiecie „najchętniej” wypadają włosy jest okres zaraz po urodzeniu dziecka, bądź po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. W takim wypadku winą obarcza się estrogeny. One to między innymi odpowiadają za strukturę włosów. A w obu przypadkach następuje zachwianie ich gospodarką w organizmie kobiety. Zagłębiając się trochę bardziej w temat hormonalnych przyczyn okresowego łysienia, wspomnieć należy, że w ciągu dwóch ostatnich trymestrów ciąży następuje zahamowania ostatniej fazy wzrostu włosów (czyli jego wypadania). Skutkiem czego utrata włosów po urodzeniu może pojawić się ze zdwojoną siłą. Jest jednak proces odwracalny i całkowicie do zatrzymania.

Łysienie u kobiet pojawia się tez w przypadku długotrwałej choroby, bądź leczenia chemią (to zresztą problem dotyczący także panów). Może dojść nawet do całkowitego wyłysienia, ponieważ w wyniku stosowania terapii następuje ogólne osłabienie mieszków włosowych.  Jednak po zakończeniu leczenia, włosy najczęściej odwracają. Mogą jednak nastąpić dość ciekawe zmiany. Przede wszystkim może zdarzyć się, że pani które szczyciła się bujnymi lokami, wyrosną proste włosy. Może również zaistnieć sytuacja, że wyrosną włosy w miejscach niekoniecznie zadowalających, że użyję eufemizmu. Czasem po krótkotrwałej chorobie (dość jednak intensywnej), mogą się pojawić problemy  z wypadającymi włosami. Najczęściej są to jednak sytuacje przejściowe.  Do tej grupy przyczyn, postanowiłem zaliczyć też wszystkie zabiegi, które fryzurę mają upiększyć. A więc farbowanie, a także dekoloryzacja. Szczególnie preparaty, które zawierają amoniak, mogą zniszczyć delikatną strukturę włosa.

Także nieodpowiednia dieta, może doprowadzić do okresowego wypadania włosów. Ma to miejsce szczególnie w sytuacjach, kiedy panie stosują dość restrykcyjne formy odchudzania s. Mówiąc prościej : głodówkę. Na szczęście brak witamin i minerałów, można powstrzymać zmieniając nieco nasze menu. Ja wiem, że są też preparaty multiwitaminowe, ale jednak tabletkom do końca bym nie wierzył. I stosował raczej jako dodatek wzbogacający nasz organizm o witaminy, a nie jako jedyny czynnik.

Polecamy  Erogan - opinia na temat przygotowania potencji

I tak gładko przechodzimy do produktów, które mogą pomóc Paniom przy okresowym wypadaniu włosów. Na pewno warto zainteresować się naturalnymi czynnikami wzmacniającymi strukturę włosa. Dobrym i skutecznym pomysłem są płukanki z ziół (tu prym wiedzie skrzyp). Także wszelkie szampony i odżywki nie oparte na chemii, powinny pomóc paniom w odzyskaniu pięknej fryzury.

M
O Marzena Wielgus 200 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*