Skip to content

Łysienie po porodzie

Marzena Wielgus

Written by

Marzena Wielgus
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

W pierwszych dniach po porodzie mogą pojawić się różne efekty, czy raczej skutki uboczne. Generalnie związane są one za zachwianiem pewnej stałości funkcji organizmu związanych z ciążą. Po porodzie może pojawić się nadmierne wypadanie włosów. I tym problemem się dzisiaj zajmiemy.

Istotą tego, na szczęście okresowego, nadmiernego wypadania włosów jest zaburzenie gospodarki hormonalnej organizmu. W czasie ciąży u kobiet pojawia się nadmierna ilość estrogenu. Jest on odpowiedzialny za pobudzanie do życia mieszków włosowych. Oczywistym skutkiem tego jest zahamowanie wypadania włosów. Po porodzie poziom tego hormonu spada, czego efektem jest okresowe łysienie. Organizm kobiet reguluje po prostu stan owłosienia. Wypadają włosy, które

foto202865 1 Łysienie po porodzie

nasz organizm musi usunąć. Stan taki trwa około 6 miesięcy po porodzie. Potem wszystko wraca do normy. Jest jeszcze jeden hormon, który może spowodować wypadanie włosów po urodzeniu dziecka. Mowa o prolaktynie. Związana jest ona z karmieniem piersią. Jej nadmiar powoduje wypadanie włosów.

Generalnie ten typ łysienia można pozostawiać samemu sobie. W związku z tym, o czym wspomniałem wcześniej, że powinno ono ustąpić samo. Można owszem stosować preparaty ziołowe, które wzmocnią włosy. Niewskazane są produkty, które opierają się na chemii, pamiętać przecież trzeba o tym, że karmicie dziecko. Najczęściej w radach dotyczących wypadania włosów po porodzie, pojawia się pomysł na stosowanie nafty kosmetycznej, tuż przed myciem głowy. Warto zainwestować też w preparat oparty na skrzypie polnym. Ciężko podać konkretny szampon, który warto stosować, aby ograniczyć efekty wypadania włosów. Tak naprawdę można przyjąć, że zależy to od osobistych cech. Najlepiej skonsultować się w tej kwestii z dermatologiem. Szukanie na własną rękę może mieć opłakane skutki.

>>>>  Wakacyjny poradnik

Taka  mnie myśl naszła, że wypadanie włosów po porodzie to efekt uboczny, który po prostu trzeba przeżyć. Przetrzymać go. Tak już na koniec dodam, że to drogie panie, że urodzicie dziecko wcale nie oznacza, iż dotknie was ten problem.

Previous article

Medycyna estetyczna - w jakim wieku poddać się zabiegom

Next article

Naturalny ekstrakt z owoców kawowca

Read the discussion

Comments are closed.