Łysienie po porodzie
Łysienie po porodzie
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W pierwszych dniach po porodzie mogą pojawić się różne efekty, czy raczej skutki uboczne. Generalnie związane są one za zachwianiem pewnej stałości funkcji organizmu związanych z ciążą. Po porodzie może pojawić się nadmierne wypadanie włosów. I tym problemem się dzisiaj zajmiemy.

Istotą tego, na szczęście okresowego, nadmiernego wypadania włosów jest zaburzenie gospodarki hormonalnej organizmu. W czasie ciąży u kobiet pojawia się nadmierna ilość estrogenu. Jest on odpowiedzialny za pobudzanie do życia mieszków włosowych. Oczywistym skutkiem tego jest zahamowanie wypadania włosów. Po porodzie poziom tego hormonu spada, czego efektem jest okresowe łysienie. Organizm kobiet reguluje po prostu stan owłosienia. Wypadają włosy, które

foto202865 1 Łysienie po porodzie

nasz organizm musi usunąć. Stan taki trwa około 6 miesięcy po porodzie. Potem wszystko wraca do normy. Jest jeszcze jeden hormon, który może spowodować wypadanie włosów po urodzeniu dziecka. Mowa o prolaktynie. Związana jest ona z karmieniem piersią. Jej nadmiar powoduje wypadanie włosów.

Generalnie ten typ łysienia można pozostawiać samemu sobie. W związku z tym, o czym wspomniałem wcześniej, że powinno ono ustąpić samo. Można owszem stosować preparaty ziołowe, które wzmocnią włosy. Niewskazane są produkty, które opierają się na chemii, pamiętać przecież trzeba o tym, że karmicie dziecko. Najczęściej w radach dotyczących wypadania włosów po porodzie, pojawia się pomysł na stosowanie nafty kosmetycznej, tuż przed myciem głowy. Warto zainwestować też w preparat oparty na skrzypie polnym. Ciężko podać konkretny szampon, który warto stosować, aby ograniczyć efekty wypadania włosów. Tak naprawdę można przyjąć, że zależy to od osobistych cech. Najlepiej skonsultować się w tej kwestii z dermatologiem. Szukanie na własną rękę może mieć opłakane skutki.

>>>>  Och, Slim - opinia o złożonych tabletkach odchudzających

Taka  mnie myśl naszła, że wypadanie włosów po porodzie to efekt uboczny, który po prostu trzeba przeżyć. Przetrzymać go. Tak już na koniec dodam, że to drogie panie, że urodzicie dziecko wcale nie oznacza, iż dotknie was ten problem.

Poprzedni artykułMedycyna estetyczna – w jakim wieku poddać się zabiegom
Następny artykułNaturalny ekstrakt z owoców kawowca
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.