Leczenie łysienia
Leczenie łysienia
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jeszcze kilkanaście lat temu o skutecznym spowolnieniu łysienia mogli myśleć tylko nieliczni. Niestety nadal nie ma efektywnej metody, która całkowicie wyeliminowałaby problem łysienia. Jednak nie martw się! W dzisiejszych czasach jest wiele preparatów, które skutecznie spowalniają łysienie i pozwalają utrzymać włosy na dłużej.

Leczenie łysienia

Jednymi z najbardziej skutecznych substancji, które pomagają na wypadanie włosów są Minoxidil oraz Finasteride.

Minoxidil pierwotnie był lekiem na nadciśnienie, jednak okazało się, że może on skutecznie powstrzymywać łysienie u niektórych pacjentów. Jest to jeden ze środków, który został oficjalnie uznany przez FDA, jako skuteczny w leczeniu łysienia. Efekty uboczne są rzadkością, jednak preparat nie powinien być stosowany

foto2028100 Leczenie łysienia

przez osoby z chorobami serca oraz osoby otyłe.

Finasteride jest lekiem, który blokuje enzym zamieniający testosteron w DHT. Jako, że DHT jest głównym czynnikiem powodującym łysienie u mężczyzn, preparat ten cechuje się dużą skutecznością działania. Finasteride, tak jak Minoxidil, jest jednym z kilki substancji uznanych oficjalnie przez FDA, jako skuteczna terapia łysienia.

Przypadki w których należy skontaktować się z lekarzem

w niektórych przypadkach może być spowodowane przez znacznie poważniejszą chorobę. Oto sytuacje w których powinieneś skontaktować się z lekarzem:

 • Skontaktuj się z lekarzem, jeżeli chcesz zapobiec łysieniu androgenowemu.
 • Jeśli tracisz każdego dnia duże ilości włosów i jednocześnie nie czujesz się zbyt dobrze, może być to objaw poważnej choroby lub nowotworu.

Jeśli wypadaniu włosów towarzyszą poniższe objawy – jak najszybciej zgłoś się do lekarza:

 • Dezorientacja
 • Brak apetytu
 • Zaparcia
 • Biegunki
 • Problemy z oddychaniem
 • Spadek wagi ciała
 • Wymioty
 • Gorączka
 • Bóle
 • Problemy skórne

Nie wahaj się przed decyzją o pójściu do lekarza. Szybka reakcja w wielu przypadkach może uratować Ci zdrowie, a nawet życie.

>>>>  Rodzaje chorób wenerycznych

Co zrobić jeśli dotknęło mnie zaawansowane łysienie?

Nie martw się! Jest wielu mężczyzn z zaawansowanym łysieniem i z pewnością nie jesteś odosobniony w tym problemie. Istnieją sposoby, dzięki którym możesz poczuć się lepiej z brakiem włosów, a także metody, które sprawią, że je odzyskasz. Są to między innymi zaawansowane leki na łysienie lub operacje polegające na przeszczepieniu włosów. Niektóre z leków na łysienie są dostępne bez recepty. Sprawdź w Internecie opinie na temat poszczególnych leków i wybierz odpowiedni dla siebie. Pamiętaj, że zawsze możesz zgłosić się do lekarza, który przepisze Ci odpowiedni lek dostępny tylko na receptę.

Dodatkowo możesz pomyśleć także o zadbaniu o inne rejony swojego ciała. Pomyśl o regularnym ćwiczeniu na siłowni. Dobrze zbudowana sylwetka pomoże Ci zapomnieć o kłopotach z włosami oraz sprawi, że będziesz miał więcej energii.

Poprzedni artykułBadania skuteczności Garcinia cambogia
Następny artykułValgus Toe Pro sposób na haluksy
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.