Kuracja Lefery na zmarszczki
Zdrowie i Ty

Kuracja Lefery na zmarszczki

Odpowiedzi na to pytanie poszukiwał zespół genetyków z Francji. Prowadzone przez nich badania molekularne pozwoliły na dokładne poznanie przyczyn starzenia się skóry oraz opracowanie metody, za pomocą której można zahamować ten proces. Atrakcyjny wygląd i młodość to elementy, na które najczęściej zwraca się uwagę. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o stan skóry. Niestety, skóra z wiekiem starzeje się, traci elastyczność i sprężystość, pojawiają się zmarszczki. Rozwiązaniem najczęściej są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, jak mezoterapia bądź zastrzyki z kwasu hialuronowego czy kolagenu. Efekty tych zabiegów są jednak krótkotrwałe i należy je powtarzać.

Zmarszczki a telomery

Komórki skóry ulegają podziałom, podczas których dochodzi do

replikacji ich DNA. Podczas każdego podziału, specyficzne niekodujące sekwencje na końcach nici DNA, zwane telomerami, ulegają skróceniu. Skracanie telomerów jest zjawiskiem jednocześnie korzystnym, chroniącym komórki skóry przed pojawieniem się mutacji, jednak równocześnie prowadzi do ich śmierci. Każda komórka może ulec określonej liczbie podziałów, zaś długość telomerów jest wyznacznikiem wieku komórkowego skóry. Starzejące się fibroblasty wciąż są aktywne, jednak produkują coraz mniej kolagenu, przez co na skórze pojawiają się zmarszczki i inne niedoskonałości.

Czy można odmłodzić komórkę?

Dzięki badaniom francuskich genetyków stało się jasne, że za procesem starzenia komórek stoi skracanie się telomerów wskutek spadku aktywności enzymu – telomerazy. Telomeraza dobudowuje brakujące elementy końcowej nici DNA. Opracowany przez nich innowacyjny składnik zwiększa ekspresję telomerazy, co prowadzi do zwiększenia liczby podziałów fibroblastów i wydłużenia żywotności komórek skóry.  Składnik ten jest podstawą innowacyjnego kremu na zmarszczki Lefery Active Cell Regeneration.

Krem Lefery – efekty

Pierwszą testerką kremu została żona jednego z genetyków, pani Clotilde Dijoux, która błyskawicznie zlikwidowała zmarszczki, zaś sam preparat nazwała „botoksem w kremie”. Krem Lefery powoduje również usunięcie opuchlizny z twarzy, wymodelowanie jej owalu, napięcie i wygładzenie oraz rozjaśnienie przebarwień i niedoskonałości cery.

Gdzie można kupić krem Lefery?

Krem Lefery podbił serca Francuzek, a od niedawna dostępny jest w Polsce, w sklepach internetowych. Krem został przebadany przez dermatologów i został uznany za bezpieczny nawet dla skóry alergicznej i wrażliwej.

You may also like...

1 Comment

Comments are closed.