Kelp - Listownica cukrowa
Zdrowie i Ty

Kelp – Listownica cukrowa

Listownica cukrowa (Laminaria saccharina – kapusta morska) glon z klasy brunatnie, zawiera dużą ilość związków jodu, różnych witamin, mikroelementów, niezastępowalnych aminokwasów i innych biologicznie aktywnych substancji.

Swoje dobroczynne działanie listownica zawdzięcza obecności organicznych związków jodu w jej składzie chemicznym. Możliwości tego glonu są ogromne. Podobnie jak większość morskich roślin gromadzi w sobie różnorodne makro- i mikroelementy, występujące w morskim środowisku, pobierając z wody morskiej niezbędne do życia substancje odżywcze i przekształcając je w biologicznie aktywne związki działające dobroczynnie na organizm człowieka.

Jod poprawia przyswajanie białka, fosforu, wapnia i żelaza, aktywizuje działanie szeregu enzymów. Pod wpływem jodu zmniejsza się lepkość krwi, obniża się

arterialne ciśnienie. Jego niedobór powoduje ociężałość, senność i apatię.

Antysklerotyczne działanie listownicy tłumaczy się wysoką zawartością jodu oraz antagonistycznego w stosunku do cholesterolu beta-sitosterolu, który wspomaga rozpuszczanie złogów cholesterolowych, osadzających się na ściankach żył. Ponadto biologicznie aktywne składniki glonu aktywizują pracę systemów enzymatycznych w organizmie człowieka.

W listownicy występują również substancje hormonopodobne, działające dobroczynnie na pamięć. Listownica zapobiega wzrostowi krzepliwości krwi i powstawaniu zakrzepów. Dzięki jej stosowaniu udaje się obniżyć poziom wskaźników prozakrzepowych o 10 do 13%. W obniżenia tego poziomu niemałą rolę odgrywają witaminy B6, BI 2, C oraz kwas nikotynowy.

Jod listownicy wpływa regulująco na cykl menstruacyjny, pracę jajników i gruczołu tarczowego (tarczycy), łagodzi dolegliwości związane ze zbliżającą się menopauzą. Eksperymentalnie dowiedziono, że stosowaniu brunatnego glonu towarzyszy redukcja nadczynności tarczycy.

Polisacharydy obecne w listownicy posiadają właściwości hydrofilne oraz zdolności absorpcyjne. Wchłaniają różne endo- i egzogenne toksyny, trafiające do jelit, działając kojąco na związane z tym dolegliwości podobnie jak w przypadku fizjologicznego oddziaływania warzyw i owoców na pracę jelit.

Zwrócono uwagę na dobroczynne działanie listownicy w stanach chorobowych światłoczułych komórek oka (poprawa ostrości widzenia, poszerzenie pola widzenia i częściowe przywrócenie zdolności odróżniania kolorów).

To nie wszystko. Badania eksperymentalne dowiodły, że listownica wpływa na obniżenie zdolności organizmu do wchłaniania i gromadzenia promieniotwórczych radionuklidów strontu i cezu.

Lucerna jest uzupełnieniem odtruwającego działania produktu wspomagając proces normalizacji gospodarki hormonalnej i obniżając poziom cholesterolu. Listownica wpływa na zmniejszenie zawartości cholesterolu w osoczu.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety

Skład: algi, listownica, lucerna siewna, substancje pomocnicze.

Opakowanie: 100 tabletek

You may also like...