Kawosz i zdrowie
Piękno

Kawosz i zdrowie

Jeszcze do niedawna mogliśmy spotkać się z opinią dotyczącą szkodliwego oddziaływania kawy na organizm ludzki. Czy jest to mit. A może w przypadku kawy również powinna obowiązywać nas zasada złotego środka. Mówiąc najprościej czy właściwe proporcje mogą przysłużyć się zdrowiu. Kawę spożywamy od niepamiętnych czasów.

Chociaż nie była znana długo Europejczykom, bardzo szybko znalazła swoich amatorów. Możemy dzisiaj pić kawę na przeróżne sposoby. Fani małej czarnej z pewnością wybiorą espresso, natomiast słodyczożercy skuszą się na aromatyczne cappuccino lub cafe latte. Pijąc kawę wielu z nas zastanawia się: czy przypadkiem w ten sposób nie szkodzę swojemu ciału?. Z całą pewnością możemy

stwierdzić, że picie kawy nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia chorób naczyniowych. Nie wpływa też na możliwość wystąpienia udaru mózgu. Mało tego, spożywanie napoju kawowego przyspiesza przemianę materii. Dzięki temu układ pokarmowy będzie pracował korzystniej dla naszego lepszego samopoczucia. Właściwości kawy wiążą lipidy i przez to nasze mięśnie nie męczą się już tak szybko. Cechą charakterystyczną czarnego trunku jest także walka z wolnymi rodnikami. Poprzez tę szczególność skóra ludzka starzeje się wolniej.

U pań kawoszek proces starzenia z pewnością będzie spowolniony. Jeśli cierpimy przez okresowe bóle naturalnego pochodzenia( na przykład przypadłości miesiączkowe ), spożyjmy filiżankę kawy. Na pewno wzmocni efekt działania środków przeciwbólowych. Udowodniono także, że mała czarna zwiększa wydolność pamięci krótkotrwałej. Czy zatem są jakieś minusy. Oczywiście, że tak, ale związane są przede wszystkim z przedawkowaniem.

You may also like...