Kawosz i zdrowie
Kawosz i zdrowie
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jeszcze do niedawna mogliśmy spotkać się z opinią dotyczącą szkodliwego oddziaływania kawy na organizm ludzki. Czy jest to mit. A może w przypadku kawy również powinna obowiązywać nas zasada złotego środka. Mówiąc najprościej czy właściwe proporcje mogą przysłużyć się zdrowiu. Kawę spożywamy od niepamiętnych czasów.

Chociaż nie była znana długo Europejczykom, bardzo szybko znalazła swoich amatorów. Możemy dzisiaj pić kawę na przeróżne sposoby. Fani małej czarnej z pewnością wybiorą espresso, natomiast słodyczożercy skuszą się na aromatyczne cappuccino lub cafe latte. Pijąc kawę wielu z nas zastanawia się: czy przypadkiem w ten sposób nie szkodzę swojemu ciału?. Z całą pewnością możemy

foto202893 Kawosz i zdrowie

stwierdzić, że picie kawy nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia chorób naczyniowych. Nie wpływa też na możliwość wystąpienia udaru mózgu. Mało tego, spożywanie napoju kawowego przyspiesza przemianę materii. Dzięki temu układ pokarmowy będzie pracował korzystniej dla naszego lepszego samopoczucia. Właściwości kawy wiążą lipidy i przez to nasze mięśnie nie męczą się już tak szybko. Cechą charakterystyczną czarnego trunku jest także walka z wolnymi rodnikami. Poprzez tę szczególność skóra ludzka starzeje się wolniej.

U pań kawoszek proces starzenia z pewnością będzie spowolniony. Jeśli cierpimy przez okresowe bóle naturalnego pochodzenia( na przykład przypadłości miesiączkowe ), spożyjmy filiżankę kawy. Na pewno wzmocni efekt działania środków przeciwbólowych. Udowodniono także, że mała czarna zwiększa wydolność pamięci krótkotrwałej. Czy zatem są jakieś minusy. Oczywiście, że tak, ale związane są przede wszystkim z przedawkowaniem.

>>>>  Biegiem po zdrowie i lepszą kondycję!
Poprzedni artykułDenta Seal – cena, opinie.Wybielająca pasta do zębów.
Następny artykułJAK WALCZYĆ Z GRZYBICĄ PAZNOKCI
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.