Jak wyleczyć grzybicę pochwy?
Jak wyleczyć grzybicę pochwy?
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Pierwszą zasadą, która uchroni Cię przed rozwojem infekcji, w tym również grzybiczych jest regularne podmywanie się. Dzięki temu pozbędziesz się cząsteczek moczu, potu czy kału, które są siedliskiem bakterii. Twoja skóra ma kwasowy odczyn pH, co sprawia, że bakterie, wirusy i grzyby nie mają szans, aby przeżyć. Niestety wiele osób używa zwykłego mydła, które ma odczyn zasadowy i niszczą tą naturalną barierę ochronną. Co więcej substancje zapachowe mogą wywołać podrażnienie i wysypki. Używaj tylko płynów do higieny intymnej zawierających kwaśny odczyn pH. Najlepiej te zawierające kwas mlekowy, pozbawione za to konserwantów, silnych soli myjących i substancji zapachowych. Bardzo dobrze sprawdza

foto202892 Jak wyleczyć grzybicę pochwy?

się też kwas cytrynowy, czy wyciągi z ziół, które łagodzą podrażnienia. Zawsze podmywaj się w kierunku od cewki moczowej do sromu, ponieważ odwrotna kolejność może spowodować, że przeniesiesz z odbytu groźne dla pochwy bakterie.  Wystarczy, jeżeli będziesz podmywała się dwa razy dziennie. Nie przesadzaj z myciem, ponieważ nieustanne podmywanie również sprzyja grzybicy pochwy, niszcząc kwaśny odczyn błony śluzowej oraz kolonie pałeczek kwasu mlekowego. 

Po porodzie kobieta jest wyjątkowo silnie narażona na infekcje intymne, ponieważ rana jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii. Dlatego po każdej wizycie w toalecie podmywaj się dokładnie szarym mydłem i zmieniaj podpaskę. Szare mydło działa przeciwzapalnie, ściągająco i przyspieszenia gojenie się krocza po porodzie. 

Nie lekceważ grzybicy, ponieważ nie leczona powraca, bardzo często ze zdwojoną siłą. Leczenie zawsze konsultuj ze swoim lekarzem i nie zapominaj o partnerze, który pomimo braku objawów również mógł ulec zakażeniu grzybami.
Lekarze zazwyczaj zalecają antybiotyki lub leki dopochwowe. Grzyby są nieodporne na większość leków azolowych i nystatynowych. W przypadku zaawansowanego zapalenia stosuje się leki doustne triazolowe oraz kremy i maści.

>>>>  Dieta nordycka

Mężczyzna też musi przejść leczenie 

Wielu partnerów ulega zarażeniu grzybicą, zwłaszcza jeśli stosunki seksualne nie były zabezpieczone prezerwatywą. U panów rzadko występują objawy chorobowe i zazwyczaj wystarcza krótka terapia lekami doustnymi. Jeżeli partner nie przejdzie leczenia to dojdzie do ciągłego, wzajemnego zakażania się grzybicą.

U kobiet leczenie jest bardziej skomplikowane. Najczęściej stosuje się kurację łączoną obejmująca leki doustne, globulki dopochwowe oraz kremy do stosowania miejscowego. Jeżeli symptomy są bardzo bolesne to wielu lekarzy  zaleca łagodne nasiadówki z ziół.
W czasie leczenia zaleca się powstrzymać od kontaktów seksualnych lub zredukować je do minimum. Współżycie jest dopuszczalne tylko pod warunkiem użycia prezerwatywy.

Poprzedni artykułKrem Lefery – hit czy kit?
Następny artykułOkresowe wypadanie włosów
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.