Etapy rozwoju płodu
Etapy rozwoju płodu
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dokładny kalendarz ciąży wraz z opisem jej kolejnych etapów to ważna lektura dla osób, które spodziewają się dziecka. Kobiety które go śledzą chcą wiedzieć jakich zmian spodziewać się w swoim ciele, zachowaniu, emocjach ale przede wszystkim są ciekawe co dzieje się z maleństwem, które zamieszkało w ich brzuchu. Jeśli zaplanowane dziecko rozwija się prawidłowo w łonie matki jest to dla obojga rodziców największy powód do szczęścia.

Cała przygoda zaczyna się oczywiście od połączenia plemnika i komórki jajowej. Powstaje zarodek, który zagnieżdża się w macicy. Z czasem komórki zarodka zaczynają się różnicować, będą powstawać z nich wszystkie narządy. Najważniejszy czas dla rozwoju

foto2028109 1 Etapy rozwoju płodu

płodu to drugi miesiąc ciąży. Właśnie wtedy powstają zaczątki wszystkich organów. Płód rośnie codziennie o 1 mm i przybiera już coraz bardziej wyraźne kształty. Niedługo będzie można je obserwować podczas wykonywanych badań ciążowych. Na początku trzeciego miesiąca ciąży dziecko ma już około 15 mm, wtedy też wykształca się łożysko, które odpowiada za odżywianie płodu i usuwanie produktów pochodzących z przemiany materii. Kształty maleństwa są coraz bardziej wyraźne, pojawiają się nawet powoli zaczątki paznokci. W czwarty miesiącu natomiast pojawiają się także brwi i rzęsy. Dziecko zaczyna robić różne miny i ziewać. Zaczyna też wykonywać pierwsze ruchy, które mogą już być wyczuwalne przez matkę. W kolejnych dwóch miesiącach stają się one coraz bardziej intensywne, kiedy dziecko szybko rośnie i ma już dobrze rozwinięte rączki i nóżki. Poza tym pojawiają się pierwsze włoski. Maleństwo coraz częściej miewa czkawkę, co również można wyraźnie wyczuć. W siódmym miesiącu zaczyna pojawiać się tkanka tłuszczowa. Następuje rozwój zmysłów oraz fałdowanie kory mózgowej. Ósmy i dziewiąty miesiąc to przede wszystkim przybieranie na wadze. Znika też meszek, którym dziecko było pokryte do tej pory. Poza tym płuca rozwijają się już ostatecznie, tak aby dziecko mogło samodzielnie oddychać po urodzeniu.  Dziecko waży już zwykle ponad 3000 g i mierzy średnio 50 cm. Najwyższy czas zacząć przygotowania do porodu!

>>>>  Atlant Gel - opinia na temat wzmacniacza potencji

Poprzedni artykułTabletki na cellulit
Następny artykułZabiegi odmładzające dla mężczyzn
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.