Dolne płyny czyli wydzieliny
Dolne płyny czyli wydzieliny
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Dobre płyny
Dziewczyna ma mokro między nogami w bardzo różnych sytuacjach i bardzo często. W zależności od dnia cyklu wydzieliny zmieniają swoją konsystencję. Nawet ich duże ilości nie muszą świadczyć o chorobie – w czasie owulacji dziewczyna może wydalać około 1/5 szklanki. W płynach pochwy występują bakterie kwasu mlekowego co powoduje jej lekko kwaśny odczyn i ochrania przed infekcjami.

Pojawienie się wydzieliny nie zawsze świadczy o infekcji. Ich wzmożona obecność jest rzeczą naturalną przed i po okresie, a także w czasie ciąży. Obfite białe płyny świadczą często o zaburzeniach hormonalnych.

Szczególnie w okresie dorastania nadmierne wydzielanie płynów z pochwy może to być

foto202831 4 Dolne płyny czyli wydzieliny

bardzo nieprzyjemne. Jeśli wilgoć Ci dokucza możesz stosować wkładki higieniczne, ale pamiętaj, że ich zbyt długie stosowanie może prowadzić do infekcji – ciepło i wilgotno to ulubiony teren bakterii. By zatamować płyny inne niż okres nie stosuj tamponów.

Złe płyny
Świadczą często o chorobach sromu lub pochwy. Wydzielina wówczas jest inna niż koloru białego i ma dziwną konsystencję – może być niby twarogu, może się pienić, być bardzo wodnista. Może też wydzielać nieprzyjemne zapachy. Pewności, że jesteś zakażona możesz nabrać jeśli dodatkowo swędzi Cię i drapie, a podczas sikania i stosunku będziesz odczuwała ból.

Jeśli zauważysz u siebie „Chyba mam częściej niż zwykle upławy” możesz użyć dostępnych bez recepty środków, które mogą wyleczyć sprawę.

Jeśli jednak widzisz i co gorsza czujesz „Mam straszne upławy” albo nie pomogły Ci środki, które stosowałaś bez recepty wtedy musisz udać się do lekarza. Nie udawaj, że upławów nie ma, nie próbuj ich zmyć, wyprać czy wyszorować – infekcje nieleczone często mogą przerodzić się w trudne komplikacje. Nie powinnaś też w tym czasie współżyć.
Lekarz przepisze Ci odpowiednie środki, które będziesz stosowała dopochwowo i po kilku dniach powinno już być ok. Jeśli podczas infekcji uprawiałaś seks powinnaś poinformować o tym partnerkę/a lub partnerki/ów – oni także muszą poddać się leczeniu. Jeśli się wstydzisz zrób to anonimowo.

>>>>  Sekwestry płucne

Poprzedni artykułPianki koloryzujące włosy
Następny artykułWażny temat: terapia jodem radioaktywnym
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.