Dlaczego warto biegać?
Zdrowie i Ty

Dlaczego warto biegać?

Do rozpoczęcia biegania potrzebujesz naprawdę niewiele wkładu finansowego. Nie trzeba inwestować w drogi sprzęt, jego naprawy, sezonowe serwisy, nie trzeba wykupywać karnetów na wyjście na basen, siłownię czy zajęcia fitness. Nie potrzebujesz wydawać pieniędzy na paliwo na dojazd do ośrodków sportowych, klubów fitness. Bieganie jest tak proste, że możesz je zacząć w każdej chwili. Wystarczy założyć buty i wyjść z domu.

Jedną rzecz jaką polecam od samego początku to zakup butów do biegania. Ze względu na prawidłową amortyzację ciała. Wychodząc na pierwszy bieg w tenisówkach czy pospolitych halówkach możesz niepotrzebnie narazić się na ból w stopach, łydkach czy kolanach. Warto od

samego początku zadbać o odpowiednią amortyzację stopy i przez te niepotrzebne dolegliwości nie zniechęcić się do tej aktywności fizycznej. Ja zaryzykowałam – kupiłam pierwsze buty do biegania, najtańsze jakie były w dużym dyskoncie sportowym. Jako, że nie miałam jeszcze doświadczenia w bieganiu, nie wiedziałam czy mi się w tym bucie będzie wygodnie biegać czy nie. Jak się potem okazało przebiegłam w nich 800 km. Warto było, nie odczuwałam żadnych dolegliwości ze strony stóp i kolan. W bardziej profesjonalne buty zainwestowałam dopiero jak już wiedziałam, że chcę to robić i jest to moją pasją i pomysłem na życie.

Na bieganie każda pora jest odpowiednia. W zależności od tego kto jak pracuje czy się uczy – jedni wolą bieganie o poranku jako startowy zastrzyk energii na cały dzień. Inni preferują bieganie wieczorami, kiedy już jest chłodniej na zakończenie dnia. Pamiętajcie żeby samemu nie biegać wieczorami, dobrze jest mieć w tej sytuacji partnera do biegania, odblaskowe elementy na ubraniach oraz czołówkę do oświetlania sobie podłoża. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo .Dopiero jak już wiedziałam, że chcę to robić i jest to moją pasją i pomysłem na życie.

Bieganie przynosi wiele korzyści dla ciała i umysłu. Samo zrzucenie kilku zbędnych kilogramów i poprawa kondycji jest bardzo motywująca. Poprawa wyników na samym początku przychodzi bardzo szybko, co bardzo zadowala. Oprócz tego odpoczywa nasz umysł, podczas biegu zrzucamy z siebie wiele emocji i stresu, mamy czas na przemyślenia, stajemy się silniejsi psychicznie a problemy stają się mniej ważne. Dzięki bieganiu uczymy się systematyczności i wytrwałości, krok po kroku dążąc do coraz to nowych celów.

You may also like...

1 Comment

Comments are closed.