Dieta Kwaśniewskiego (dieta optymalna)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

dieta kwaśniewskiego Dieta Kwaśniewskiego (dieta optymalna)

Dieta Kwaśniewskiego opiera się głównie na dużej ilości tłuszczu i białka. Powinieneś jeść masło, śmietanę, smalec, tłuste mięsa, bekon, żółtka i tłuste sery. Dieta zapewnia Weight Loss 2 kg na tydzień z powodu zmniejszenia spożycia węglowodanów, więc organizm musi korzystać z rezerw tłuszczu.

Podstawą diety jest utrzymanie proporcji między składnikami odżywczymi. 1 g białka ma zawartość tłuszczu 2,5 gi maksymalną zawartość tłuszczu 0,8 g węglowodanów. Dlatego też wolno spożywać w dużych ilościach wszelkiego rodzaju kiełbasy i sery. Dieta powinna zatem obejmować sery, kiełbasy, salces, kiełbasy, pasztety, bekon, baleron, podroby, tłuste zupy, tłuste gęsi, kaczki.

Twórca diety twierdzi, że tłuszcze zwierzęce są lepsze niż tłuszcze roślinne, więc codzienna dieta powinna obejmować masło, smalec, tłuszcz i co najmniej 2 szklanki tłustego mleka. Zaleca również spożywać 4 jaja dziennie.

Według niego warzywa powinny być ograniczone do 300 g dziennie, należy wyeliminować cukier, miód, słodycze i słodzone napoje. Zniechęca do jedzenia świeżych owoców i przetworzonych owoców. Według Kwaśniewskiego chleb, ryż, kasze, ziemniaki, makarony i inne potrawy z mąki i roślin strączkowych powinny być eliminowane z codziennej diety. Sól powinna być systematycznie ograniczana, dopóki nie zostanie wykluczona. Należy jednak wziąć pod uwagę, że znaczna ich część występuje w serach żółtych i wędlinach.

W kręgach medycznych dieta ta wzbudziła wiele kontrowersji, szczególnie w latach 90. XX wieku. Ta dieta została oceniona jako niezdrowa, a nawet niebezpieczna, ponieważ przekraczała limity cholesterolu, retinolu, żelaza i jednocześnie niedoboru potasu, wapnia, magnezu i witaminy C.

Ponadto, jedzenie tłustych mięs bez węglowodanów przez dłuższy czas, np. w postaci “upieczonego produktu” nie jest zalecany. w postaci chleba jest mało prawdopodobne. Ale ta dieta ma tylu naśladowców, ile ma wielu przeciwników.

Zalety diety Kwaśniewskiego

  • Szybki Weight Loss.
  • Zmniejszenie stężenia triglicerydów.
  • U osób z cukrzycą typu 2 zmniejszenie spożycia węglowodanów zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę.
Polecamy  Apetistin do tłumienia apetutu i redukcji masy ciała. Czy warto? -

Minusy diety Kwaśniewskiego

  • Nie ma badań oceniających skuteczność i bezpieczeństwo diety.
  • Nadmiar nasyconych kwasów tłuszczowych w diecie może zwiększyć stężenie całkowitego cholesterolu i frakcji miażdżycowej.
  • Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: z nadmiarem tłuszczu może wystąpić biegunka tłuszczowa, podczas gdy niewielka ilość błonnika pokarmowego może powodować zaparcia.
  • Niedobór potasu i magnezu może powodować zaburzenia rytmu serca.
M
O Marzena Wielgus 200 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*