Dieta kapucyńska
Zdrowie i Ty

Dieta kapucyńska

Dieta kapusty opiera się głównie na zupach, których głównym składnikiem jest kapusta. Mięso i produkty zbożowe są wyraźnie ograniczone.

Ogólne zasady diety kapusty

Trwa 7 dni. W tym czasie jest to głównie biała i włoska kapusta, która jest spożywana, czasami również marynowana. Plan zakłada zmniejszenie masy ciała o 3 do 6 kg miesięcznie.

Codziennie jedzą zupę kapustną składającą się z głowy włoskiej lub białej kapusty, 6 cebuli, 2 zielonych papryczek, grony selera naciowego, 6 świeżych pomidorów i przypraw: papryki, czosnku i chili.

Metoda przygotowania zupy

Umyte warzywa są krojone w kostkę, pomidory palone są wcześniej i obrane. Na głębokiej patelni

wszystkie warzywa oprócz cebuli są smażone na miękko z dodatkiem jednej łyżki oleju. Cebula dodaje się na końcu. Warzywa wkłada się do garnka, zalewa wodą i gotuje, aż staną się miękkie. Zupę przyprawia się bez dodatku soli.

Dieta kapucyńska: 7-dniowe menu

Dzień 1.
Na śniadanie jest kapuśniak, po którym można wypić czarną kawę. Drugie śniadanie powinno składać się z warzyw. Na obiad zupa to znowu zupa deserowa. Potem możesz sobie pozwolić na czarną herbatę. Popołudnie to jakikolwiek owoc (z wyjątkiem bananów). Zamiast obiadu proponuje się picie dużej ilości wody mineralnej i soków owocowych.

Dzień 2.
Na śniadanie ja warzywa gotowane lub surowe. Preferowane są zielone i liściaste warzywa, zdecydowanie nie zaleca się fasoli, kukurydzy i grochu. Wszystkie owoce zostaną również wykluczone w tym dniu. Na obiad oczywiście porcja kapusty. Obiad składa się z dwóch ziemniaków pieczonych w mundurze, przykrytych masłem, ale bez dodatku soli.

Dzień 3.
Na pierwsze śniadanie składa się zupa kapuściana, a na drugie – każdy owoc (z wyjątkiem banana). Ponadto można wypić szklankę gorzkiej herbaty. Na obiad wszystkie warzywa (z wyjątkiem ziemniaków). Popołudnie to owoc. Rezygnujemy z kolacji, chyba że odczuwamy wielki głód. Następnie możesz zjeść porcję zupy kapuścianej.

Dzień 4.
Na pierwsze śniadanie jest zupa kapuściana. Na drugie śniadanie i obiad można sobie pozwolić na banany (do 4 sztuk). Na obiad 2 litry odtłuszczonego mleka. Ponadto zaleca się wypicie dużej ilości niegazowanej wody pod koniec dnia.

Dzień 5.
Śniadanie, jak zwykle, składa się z zupy kapci. Obiad to 200 g mięsa (najlepiej piersi kurczaka lub wołowiny). Na obiad 6 pomidorów. Następnie wypij około 2 litrów niegazowanej wody mineralnej.

Dzień 6.
Dzień zaczyna się od porcji zupy z kapusty. Na obiad porcję piersi kurczaka lub indyka, ewentualnie wołowiny lub chudej ryby. Kolacja powinna składać się z zielonych warzyw, po czym należy wypić dużą ilość niegazowanej wody mineralnej.

Dzień 7.
Śniadanie jest

porcją zupy kapustowatej. Kolacja powinna składać się z brązowego ryżu niełuskanego i porcji warzyw. Kolacja w tym dniu jest zabroniona, ale pij dużo soków owocowych i wody mineralnej.

Zalety diety z kapusty

 • Krótki czas trwania, który jest pozytywny biorąc pod uwagę jego monotonię.
 • Jest łatwy w przygotowaniu i niedrogi.
 • Jest to czasochłonne i posiłki przygotowywane są bez żadnych problemów.

Minusy diety kapusty

 • Nie ma dowodów na jego właściwości prozdrowotne.
 • Nie ma na to konkretnych uzasadnień, dlatego menu jest tak zaplanowane – dlaczego można jeść banany raz, i dlaczego jest to absolutnie zabronione w innych czasach?
 • Niska podaż pozwala spowolnić metabolizm, który po zakończeniu diety może spowodować efekt jo-jo.
 • Dieta nie zawiera właściwej równowagi składników odżywczych.
 • Dieta całkowicie eliminuje zużycie tłuszczu, co ogranicza wchłanianie rozpuszczalnych w nim witamin: A, D, E i K.
 • Deficyt składników mineralnych, takich jak żelazo, wapń, magnez.
 • Niska podaż ważnych składników może negatywnie wpływać na samopoczucie.
 • Bardzo monotonna dieta.
 • Nie wszystkim może smakować proponowana zupa.

You may also like...