dieta cukrzycowa
dieta cukrzycowa
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Dieta osoby chorej na cukrzycę patrząc z początku nie różni się od diety stosowanej przez zwykłego człowieka. Nie ma bowiem artykułów konstruowanych jedynie i wyłącznie z myślą o cukrzykach. Jadłospis jednakże musi opierać się na kilku ważnych zasadach, pomiędzy innymi wybitnie ważne jest zwracanie uwagi na to, ażeby zachowywać dobre proporcje energetyczne pomiędzy poszczególnymi czynnikami kalorycznymi. W żywieniu osób chorych na cukrzycę wszystkie wartości powinny być dostarczane w wyznaczonych wielkościach. Dieta cukrzycowa to węglowodany, które powinny więc tworzyć około pięćdziesięciu procent dziennej wartości energetycznej, tłuszcze blisko trzydziestu procent, a konsumpcja białek może ograniczać się do dziesięciu procent dziennego zapotrzebowania na

foto202824 dieta cukrzycowa

ten czynnik. Z diety natomiast wypada wykluczyć wszystkie dania wysokobiałkowe i wysokotłuszczowe.
Naturalnie przygotowywane posiłki powinny być w miarę możliwości jak najbardziej urozmaicane, ponieważ w ten sposób przekażmy organizmowi jeszcze większej ilości potrzebnych witamin oraz mikroelementów. Cukrzyk ma prawo w następstwie tego sięgać po owoce, jarzyny, nabiał. Słodycze i rozmaitego typu używki trzeba ograniczać od bezdyskusyjnego minimum.
Zaleca się, ażeby dania w diecie cukrzycowej były jadane częściej oraz w nieco mniejszych dawkach. Posiłki można przyjmować w odstępie około trzech – czterech godzin. W ten sposób nie tylko można wyzbyć się uczucia głodu, ale też pomniejszać stężenie glukozy w organizmie. Na ogół w żywieniu osób cukrzycowej proponowane są trzy posiłki, mianowicie śniadanie, obiad oraz kolacja. Można także sięgnąć po dwie, trzy nieduże zakąski w ciągu dnia. Osoby przebywające na diecie diabetycznej powinny na dodatek pić istotne ilości wody mineralnej. Można także sięgać po soki owocowe, a także po herbatę i kawę, ale bez dodatku cukru.

>>>>  Tabletki na cellulit
Poprzedni artykułTryby gry w World of Tanks
Następny artykułRewolucyjne odkrycie Lefery Cosmetics
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.