Bendroflumetiazyd
Zdrowie i Ty

Bendroflumetiazyd

Bendroflumetiazyd, znany również pod nazwą handlową Aprinox to lek na nadciśnienie tętnicze zaliczany do tiazydowych. Preparat nazywany jest pigułką wodną, ponieważ jego działanie polega na wyeliminowaniu nadmiaru wody z organizmu. Lek produkowany jest w dwóch dawkach: 2.5 oraz 5 mg składnika aktywnego, dzięki czemu łatwo można dopasować odpowiednią dawkę do indywidualnych potrzeb pacjenta. Lekarze rekomendują rozpoczynanie leczenia od najniższej dawki (2.5 mg Bendroflumetiazydu). Jeśli ciśnienie się nie unormuje, to po 3-4 tygodniach lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 5 mg Bendroflumetiazydu.  Za 84 tabletki Bendroflumetiazydu zapłacimy ok. 225 zł (wliczając koszt konsultacji medycznej).

Jak działa Bendroflumetiazyd?

Lek na nadciśnienie tętnicze stymuluje

prace nerek, pobudzając je do zwiększonej produkcji moczu. Pozwala to zwiększyć zdolność usuwania soli mineralnych i usunąć z organizmu nadmiar wody. Zmniejszenie objętości krwi pozwala zredukować nadciśnienie tętnicze i zapobiec wielu, groźnym powikłaniom zbyt wysokiego ciśnienia. 

Bendroflumetiazyd – skutki ubocze

Lek jest dobrze tolerowany przez pacjentów, dlatego rzadko wywołuje działania niepożądane. Niektórzy pacjenci stosujący Bendroflumetiazyd na nadciśnienie tętnicze odczuwają takie efekty uboczne jak: biegunkę, wymioty, mdłości, nadmierne pragnienie czy podwyższony poziom cukru we krwi. Bendroflumetiazyd jak każdy lek może u niektórych pacjentów wywoływać działania niepożądane. Lek raczej jest dobrze tolerowany , jednak należy zwrócić uwagę czy podczas leczenia nie pojawia się reakcja alergiczna (, obrzęk gardła, problemy z oddychaniem). W takiej sytuacji należy zaprzestać stosowania leku i natychmiastowo skontaktować się z lekarzem. 

Do często pojawiających się skutków ubocznych zalicza się:
– Bóle głowy
– Biegunkę
– Nudności
– Kaszel
– Zapalenie oskrzeli
– Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi

Niezbyt często (u 1 na 100 pacjentów) obserwuje się:
– Spadek libido
– Gorączkę
– Częstomocz
– Obniżenie łaknienia
– Zatkania nosa lub katar
– Zaburzenia smaku

Jakie są zamienniki leku Bendroflumetiazyd?

Aprinox, Aldactide, Bendrofluazyd, Bihyper, Centyl,  Diserim, Dociretic, Salures, Pertenso, Prestim czy Tensoflux.

Czy Bendroflumetiazyd można zamówić przez Internet?

Preparaty obniżające nadciśnienie, takie jak Bendroflumetiazyd są dostępne jedynie na receptę. Aby uniknąć czasochłonnych wizyt w poradni, możesz zamówić lek na stronie naszej kliniki internetowej. Poświęć zaledwie kilka minut na wypełnienie formularza medycznego, który pomoże naszemu lekarzowi ustalić, czy klasyfikujesz się do stosowania Bendroflumetiazydu. Wypisana recepta zostanie przekazana do apteki, które wyda lek. Zakupione produkty farmaceutyczne są zawsze wysyłane w starannie zabezpieczonych opakowaniach bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Przesyłki są dostarczone w czasie krótszym niż 48 godziny od momentu zrealizowania zamówienia. 

 

You may also like...

1 Comment

Comments are closed.