alli - opinie na temat kontrowersyjnego suplementu odchudzającego
Zdrowie i Ty

alli – opinie na temat kontrowersyjnego suplementu odchudzającego

Czym jest Alli?

Alli to lek zawierający substancję czynną o nazwie Orlistat. Produkt sprzedawany jest w postaci turkusowych kapsułek (60 mg) i białych tabletek ssących (27 mg).

Jaki jest cel przygotowania alla?

Alli to produkt obsługujący Weight Loss. Preparat stosuje się w połączeniu z niskokaloryczną dietą, w której obniża się poziom tłuszczu. Jest stosowany u dorosłych z nadwagą, u których BMI jest równy lub większy niż 28.

Alli jest dostępna bez recepty.

Jak korzystać z alla?

Kapsułka Alla lub tabletka ssąca jest przyjmowana przed posiłkiem, w jego trakcie lub do godziny po posiłku. Lek stosuje się trzy razy dziennie. Preparatu Alla

nie stosuje się w połączeniu z posiłkiem beztłuszczowym. Nie jest również akceptowane, gdy rezygnujemy z posiłku. Osoby stosujące preparat powinny także wprowadzić dietę, w której 30% dziennego zapotrzebowania na kalorie będzie pochodzić z tłuszczów. Należy spożywać tylko trzy główne posiłki dziennie.

Już przed rozpoczęciem leczenia produktem Alla pacjenci powinni wprowadzić dietę i ćwiczenia fizyczne. Jeśli nie schudniesz podczas pierwszych 12 tygodni leczenia, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Prawdopodobnie będziesz musiał zrezygnować z tego leczenia.

Jak działa Alla?

Alli zawiera substancję czynną, Orlistat. Jest to lek, który nie wpływa na twój apetyt. Orlistat blokuje lipazy żołądkowo-jelitowe, blokując w ten sposób zdolność organizmu do trawienia tłuszczu w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Oznacza to, że jedna czwarta zużytych tłuszczów przechodzi przez ciało niestrawione i ostatecznie zostaje wydalona. W ten sposób organizm nie zużywa tego tłuszczu na energię, ani nie przechowuje go w postaci tkanki tłuszczowej, co ułatwia zmniejszenie masy ciała.

Jak testowano?

Ponieważ lek Alli jest oparty na innym leku, który zawiera tę samą substancję czynną i jest już dopuszczony (Xenical 120 mg), pacjenci, którzy również przyjmowali Xenical, byli zaangażowani w badanie Alli.

Skuteczność preparatu Alla oceniano na podstawie trzech głównych badań. W badaniu, które trwało od roku do dwóch lat, w badaniu wzięło udział 1353 pacjentów z BMI większym lub równym 28. W tym badaniu porównano wpływ różnych dawek Alla z wpływem placebo. Pacjenci stosowali odpowiednią dietę w tym samym czasie. Zanim badanie zostało zakończone, żaden z lekarzy ani pacjentów nie wiedział, kto bierze co i kto zażywał placebo. Trzecie badanie opierało się na kombinacji placebo i dawki Alli w grupie 391 pacjentów z BMI pomiędzy 25 a 28. Trzecie badanie trwało 4 miesiące. Wszystkie badania wykazały spadek masy ciała. Głównym celem badania było również wykazanie, że tabletki ssące Alli 27 mg mają taki sam efekt jak kapsułki

Alli 60 mg.

Jakie są korzyści z używania Alla w badaniu?

Zastosowanie Alli dało lepsze wyniki niż placebo. W dwóch badaniach, w których uczestniczyli pacjenci BMI z 28 lub wyższym BMI, pacjenci przyjmujący lek Alli Capsule 60 mg zmniejszyli swoją masę średnio o 4,8 kg. W grupie placebo ta redukcja wagi wynosiła 2,3 kg.

W badaniu grupy osób z BMI 25 do 28, nie było zauważalnego Weight Loss.

Badania dotyczące różnicy między tabletkami ssącymi a kapsułkami nie wykazały takich różnic. Pacjenci z obu grup wydali te same ilości tłuszczu z jelit.

Jakie ryzyko wiąże się ze stosowaniem leku Alla?

Przez większość czasu stosowanie Alla może powodować działania niepożądane w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Dieta o niskiej zawartości tłuszczu zmniejsza ryzyko utraty tłuszczu. Z reguły działania niepożądane pojawiają się w początkowej fazie leczenia i ustępują samoistnie. Najczęstsze działania niepożądane to tłuste plamy, gazy z wydzielaniem, ciśnienie stolca, tłuste i oleiste stolce, wzdęcia z wydzielaniem gazu, miękkie stolce. Pełną listę niepożądanych skutków ubocznych można znaleźć w ulotce.

Alli nie jest przeznaczony dla osób uczulonych lub nadwrażliwych na substancje czynne leku lub którykolwiek z jego dodatkowych składników. Nie należy go stosować u osób stosujących cyklosporynę lub leki przeciwzakrzepowe. Nie jest zalecany osobom z długotrwałym zespołem złego wchłaniania lub cholestazą. Nie nadaje się dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

You may also like...