Wypełniacze zmarszczek – kwas hialuronowy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kwas hialuronowy – glikozoaminoglikan czyli rodzaj polisacharydu, występuje we wszystkich żywych organizmach i należy on do najliczniejszej grupy związków, które mają identyczną budowę chemiczną zarówno u bakterii jak i u człowieka. Kwas hialuronowy jest związkiem wiążącym wodę w naskórku i może być on bezpiecznie stosowany nawet bez konieczności wykonywania testów skórnych. Produkty wykonane na bazie tegoż kwasu (takie jak CRM, Surgiderm, Restylan, Princess, Varioderm czy Juvederm) w naturalny sposób zapewniają znaczną poprawę wyglądu. Dzięki nim można w znacznym stopniu zniwelować zmarszczki oraz głębokie bruzdy. Optymalne efekty można uzyskać w przypadku bruzd nosowo – wargowych, zmarszczek na policzkach oraz opadniętych kącików ust czy też w ogóle zmarszczek wokół ust. 

Jak stosuje się kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy pod postacią żelu jest wstrzykiwany bezpośrednio pod linię zmarszczki. Poza działaniem wypełniającym, preparat ten daje także efekt bardzo mocnej stymulacji skóry i pobudza ją do regeneracji, dzięki czemu po wchłonięciu na ogół zmarszczki są już płytsze aniżeli przed zabiegiem. Wypełniacze na bazie tego kwasu dodają objętości wargom, a także poprawiają oraz korygują sam kontur ust. Kwas hialuronowy charakteryzuje się także wysokim stopniem tolerancji oraz całkowicie integruje się on z tkankami skóry. Efekt stosowania kwasu hialuronowego jest natychmiastowy i sprawia wrażenie bardzo naturalnego. 

Przed wykonaniem zabiegu, miejsca wstrzyknięcia można posmarować kremem znieczulającym (AneStop lub Emla). Wypełniacze zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego występują w postaci krystalicznego, plastycznego i przejrzystego żelu, który po wstrzyknięciu od razu wypełnia zmarszczkę i daje bardzo naturalne efekty. Preparaty te podaje się za pomocą bardzo cienkich igieł dzięki czemu uczucie bólu jest zminimalizowane. Po wstrzyknięciu środka w linie zmarszczki lub też w usta, kwas hialuronowy wiąże wodę i zwiększa objętość danej okolicy dzięki czemu wygładza zmarszczki czy też modeluje kontur ust. Zazwyczaj zabieg taki trwa około 30 minut. Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, a co najważniejsze, sam zabieg nie wyłącza pacjenta z normalnego trybu życia. Początkowy efekt można podtrzymywać poprzez kolejne zabiegi. Najczęściej pacjenci decydują się na kolejny zabieg po 6-12 miesiącach od pierwszej iniekcji. 

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są zabiegami mało inwazyjnymi i nie wymagają one pobytu w szpitalu. Właśnie dlatego też niedługo po przeprowadzeniu takiego zabiegu można iść do domu.

Przeciwwskazania do wypełniaczy (kwas hialuronowy):

  • ciąża i karmienie piersią 
  • stany zapalne skóry 
  • skłonność do powstawania blizn przyrosłych 
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym

Po zabiegu przez kilka dni nie należy korzystać z solarium, siłowni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*