Łupież – jak skutecznie go zwalczać

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Łupież – jak skutecznie go zwalczać Tag: walka z łupieżem    zwalczanie łupieżu    łupież    łupież pstry    łupież suchy    łupież tłusty

Łupież to zjawisko, które dotyka praktycznie każdego. Wielu z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, że złuszczanie się zrogowaciałego naskórka, jakim jest łupież może być objawem chorobowym. Przeważnie widząc na ciemnych włosach białe drobinki lub znajdując je na ubraniach, bagatelizujemy sprawę. Owszem, nie należy od razu wpadać w panikę, jednak warto zaopatrzyć się w środki higieny osobistej, które pomogą nam w walce z łupieżem.

Skąd się bierze łupież?

Łupież może być wywołany przez różne czynniki. Za najbardziej popularną formę łupieżu, powszechnie znaną, odpowiadają przeważnie drożdżaki, czyli zarodniki grzybów obecne w naszym organizmie. Jednak nie są one przyczyną samą w sobie. W momencie gdy ich równowaga zostanie zachwiana mogą doprowadzić do takich właśnie zmian jak łupież. Z zachwianiem tej równowagi łączy się kolejny czynnik wywołujący łupież, czyli ogólne osłabienie organizmu. Niespodzianką może być również fakt, że przyczyną tej zmiany skórnej mogą być zaburzenia hormonalne czy nawet podatność na alergie. Nie bez znaczenia jest także styl życia – nadmierny stres to kolejny czynnik. Istotne jest nawet to, w jakich pomieszczeniach spędzamy większość czasu. Jeśli są to pomieszczenia zimne i wilgotne, istnieją duże szanse na łupież. Ostatnim, lecz równie ważnym powodem jest brak higieny osobistej. Niedokładne mycie głowy, brak odpowiednich kosmetyków mogą doprowadzić do pojawienia się na skórze głowy charakterystycznych resztek naskórka.

Jak go uniknąć?

Elementem zapobiegawczym jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Należy pamiętać o dokładnym myciu głowy za pomocą szamponów dobranych do naszej skóry. Warto pozwolić włosom na samoistne wysuszenie się, jednak gdy nie ma takiej możliwości należy suszyć włosy strumieniem ciepłym, oddalonym od głowy. Wiele osób nagminnie używa różnego rodzaju maseczek i odżywek na włosy. Nie ma w tym nic złego, jeśli tylko będziemy pamiętać o dokładnym spłukaniu nałożonych preparatów. O stanie chorobowym naszej skóry i włosów może zadecydować także spożywane przez nas jedzenie. Aby uniknąć problemów z łupieżem warto do codziennej diety dołączyć produkty bogate w wapń, magnez, fosfor i potas.

Jak z nim walczyć?

Stało się, jednak mamy łupież. Nie ma powodów do paniki, na rynku jest mnóstwo specjalnych szamponów, które skutecznie zwalczają objawy łupieżu.

Warto zwrócić uwagę na takie produkty jak:

 

Vichy Dercos Szampon – zwalczający łupież i wzmacniający włosy- już po 4 tygodniowej kuracji widoczne są efekty. Włosy staja się zdrowe i lśniące, nie ma śladu po łupieżu, Wszystko za sprawą unikatowej formuły, w skład której wchodzą dwusiarczek selenu, silny środek przeciwłupieżowy oraz Cohesyl.

 

 

 

Phyto Phyteol Intense Szampon Przeciwłupieżowy– zawiera kompleks ekstraktów roślinnych, które łagodzą podrażnienia skóry. Silny środek przeciwłupieżowy zapewnia szybką i skuteczną walkę z łupieżem.
 

Rene Furterer Melaleuca Szampon przeciwłupieżowy dostępne są wersje zarówno na łupież suchy jak i na łupież tłusty. Wyciągi z roślin takich jak drzewo herbaciane, szałwia czy pomarańcza nie tylko łagodzą podrażnienia ale także zapewniają lepszą penetrację substancji odżywczych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*