Jak wyglądać młodziej – kilka cennych porad

Jak wyglądać młodziej – kilka cennych porad Tag: kremy do twarzy    kremy przeciwzmarszczkowe

W obecnych czasach króluje młody i świeży wygląd. To oczywiste, że kobiety dojrzałe poszukują metod, które umożliwią im poprawienie urody i odmłodzenie. Obecnie nawet kobiety w wieku zaledwie 30 lat interesują się metodami upiększania urody. W związku z tym zainteresowanie medycyną estetyczną oraz chirurgią plastyczną wzrasta z roku na rok. Czy istnieją domowe sposoby na zatrzymanie czasu i odmłodzenie wyglądu?

Co szkodzi naszej urodzie?

Bez wątpienia największym wrogiem naszej skóry jest słońce. Częste kąpiele słoneczne mogą doprowadzić do pojawienia się na powierzchni skóry nieestetycznych przebarwień. Wystarczy porównać skórę okolic rzadko eksponowanych na słońce z partiami często eksponowanymi. Od razu widać, że w miejscach okrytych skóra jest gładsza i wolna od plam. Co więcej promieniowanie UV może wymorzyć suchość skóry, a wtedy drobne zmarszczki linijne stają się bardziej widoczne.

Istotną rzeczą jest również to, że promieniowanie słoneczne powodują degradację włókien skóry. W skutek tego skóra wiotczeje, a jej owal drastycznie się zmienia.

Jednym słowem promieniowanie UV nie tylko przyśpiesza procesy starzenia się, ale jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób skóry. Warto również wiedzieć, że z badań klinicznych wynika, że około 80% zmarszczek widocznych na naszej skórze, powstało w wyniku działania słońca. W związku z tym bardzo ważne jest to, aby w okresie silnego nasłonecznienia stosować kosmetyki z wysokim filtrem oraz w miarę możliwości przebywać w cieniu. Filtry słoneczne należy stosować również w okresie zimy.

Innym szkodliwym dla naszej urody czynnikiem są używki. Papierosy oraz alkohol bardzo niekorzystnie wpływają na naszą skórę. Cera staje się ziemista i sprawia wrażenie niedotlenionej. Jeżeli zależy Ci na wyglądzie skóry – koniecznie zrezygnuj z wyżej wymienionych używek.

Co zrobić by wyglądać młodziej?

Oto kilka sztuczek, które pozwoli Ci uzyskanie młodego wyglądu przy niewielkim wysiłku:

1. W codziennym makijażu unikaj stosowania bardzo ciemnych szminek, róży i cieni do powiek. Tego rodzaju kolorystyka może dodać Ci kilka przysłowiowych kolejnych lat. Zamiast tego zaopatrz się w jasne, perłowe kosmetyki, które ożywią Twoją cerę.
2. Unikaj kosmetyków matujących, gdyż przedostają się one w zagłębienia skóry i podkreślają zmarszczki. Wybieraj kremowe kosmetyki nawilżające. Mogą to być również produkty zawierające w składzie drobinki rozświetlające, które optycznie wygładzą skórę i odejmą Ci kilka lat.
3. Dbaj o swoje zęby. Może to dobry moment, aby udać się do stomatologa na zabieg wybielania? Żółte zęby nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale jednocześnie postarzają. Perłowo-biały uśmiech doda Ci pewności siebie i poprawi ogólne nastawienie do życia.
4. Nie garb się – jest to niezdrowe, wygląda nieestetycznie i postarza. Pewnie nie raz zwróciłaś uwagę na to, że atrakcyjne kobiety mają głowę lekko uniesioną do góry, piersi wypięte do przodu i wciągnięty brzuch.
5. Dbaj o odpowiednią ilość snu każdego dnia. Noc to czas podczas którego regenerują się komórki naszego organizmu – w tym również komórki naszej skóry. Około 7-8 godzin snu każdego dnia zapewni Twojej skórze wypoczęty i świeży wygląd.
Pewnie nie raz po przebudzeniu dostrzegasz na swojej twarzy wgniecenia od poduszki i odczuwasz bolesność karku. To wynik nieodpowiednio dobranej poduszki. Dlatego warto zadbać o to, aby spać na odpowiednio wyprofilowanej poduszce, gdyż zapewnia ona odpowiednie ułożenie głowy.
6. Nie zapominaj o codziennej pielęgnacji skóry. Stosowanie odpowiednich kremów do twarzy to idealna profilaktyka starzenia się skóry. Co więcej nowe technologie kosmetyczne sprawiają, że krem już bezpośrednio po nałożeniu na skórę poprawia jej parametry takie jak koloryt oraz gęstość.

Każda z kobiet marzy o zatrzymaniu młodego wyglądu na długi czas. Systematycznie dbając o siebie i swoje potrzeby , można naprawdę wiele osiągnąć i dobrze się czuć we własnym ciele.

POLECANE KREMY DO TWARZY:

VICHY LIFTACTIV ŹRÓDŁO ODNOWY SKÓRY krem na noc 50ml

VICHY LIFTACTIV ŹRÓDŁO ODNOWY SKÓRY krem na dzień do skóry normalnej i mieszanej 30ml

LA ROCHE POSAY EFFACLAR DUO KREM ELIMINUJACY ZMIANY TRADZIKOWE 40 ML