Jak poradzić sobie z łysieniem genetycznym?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Napisać, że łysienie genetyczne to najczęściej występujące przypadek wypadania włosów, to rzecz oczywista. Napisać, że częściej dotyka mężczyzn, niż kobiet – również. Ale wymyślić i napisać, jak sobie z nim poradzić, to już inna, cięższa sprawa.

Łysienie genetyczne ma często postać plackowatą. Występować ono może zarówno u kobiet, jak i mężczyzn (zdarza się również, że pojawia się u dzieci).  Nie do końca wiadomo co ją powoduje, ale właśnie geny obarcza się za taką formę wypadania włosów. Generalnie w walce z nim pomóc nam może tylko dermatolog. On przepisze nam kurację, zazwyczaj środkami o działaniu miejscowym, które nam mogą pomóc. Najczęściej są to środki oparte na minoksydilu. Można też stosować Ditranol. Ten preparat jest chyba najskuteczniejszym w problemach z łuszczycy skóry (wcześniej stosowano chryzarobinę). Ta postać łysienia genetycznego ma ten plus, że może równie dobrze zniknąć sama, chociaż ciężko stwierdzić, po jakim czasie.

Jednak najczęściej spotykanym łysieniem uwarunkowanym przez geny, jest to związane z ilością testosteronu i jego przemianie w DHT. W tym przypadku następuje miniaturyzacja mieszków włosów. Doprowadza do tego, że w stają się one słabe, kruche, co z kolei powoduje ich wypadanie. Jako, że łysienie androgenowe jest najczęściej spotykane,  istnieje najwięcej preparatów, które mają je „unieszkodliwić”. Z grubsza podzielić je można na dwie grupy. Pierwsza to ta w której znajdują się preparaty które walczą bezpośrednio ze zbyt dużą ilością testosteronu w organizmie. Ich minusem jest bez wątpienia fakt, że wpływają na politykę hormonalną naszego organizmu, co może mieć przykre skutki uboczne. Dlatego też lepiej zainteresować się preparatami, które walczą bezpośrednio z DHT. Jednym z bardziej znanych jest Procerin (cały czas mowa o produktach, dostępnych w Polsce). A typowym preparatem powstrzymujących produkcję DHT, stymulującym przy okazji porost włosów jest Provillus (sprzedawany jest pod postacią tabletek).

Wspomnieć też wypada o szamponie Sigma Skin, który składowo oparty jest na biotynie i retinolu. Przeznaczony jest on jest tylko dla mężczyzn. Zresztą istnieje cała linia produktów znakowanych logiem Sigma Skin. Można między innymi kupić spray, który jest oparty ma Minoxidilu. Zresztą ten ostatni związek, jest chyba najczęściej wykorzystywanym w produktach na wypadające włosy. Wynika to za pewne z jego skuteczności.

I tak długo można by wymieniać preparaty na łysienie, które możecie wykorzystać. Nie możemy jednak zagwarantować wam skutecznej kuracji konkretnym produktem, bo prawda jest taka, że wszystko zależy od naszego problemu. Skóry, wrażliwości włosów i układu odpornościowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*