Jak działa krem Lefery?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

W okresie przekwitania dochodzi do stosunkowo trwałych zmian w organizmie, także w skórze. Podpowiemy wam jak za pomocą kolagenu można przywrócić jej dawny wygląd.

Kolagen, podobnie jak kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie. Odpowiada za sprężystość i elastyczność skóry. Jest jednym ze składników ścięgien. Jego ubytek powoduje wiotczenie się skóry. Skóra nie jest już wtedy napięta i jędrna a zaczyna się marszczyć – stąd nazwa zmarszczki. Brak kolagenu nie wpływa jednak niekorzystnie tylko na zmarszczki pod oczami. Strefa szyi jest również istotna dla kobiet w średnim wieku i takich, które już ten wiek przekroczyły. Niestety brak sprężystości i jędrności skóry objawia się również tam oraz na biuście. Właściwie to ubytki kolagenu wpływają na wygląd całego ciała a w każdym razie te części ciała, które pokrywa skóra, czyli de facto ponad 90%.

W zapobieganiu tego typu zmianom najważniejsze jest wczesne rozpoczęcie działań polegających nie tylko na redukcji zmian skórnych, ale również ochrony skóry przed niekorzystnymi czynnikami, które mogą jeszcze bardziej pogłębiać efekty procesów starzenia. Jednym z takich czynników jest promieniowanie UV, które dodatkowo wysusza, i tak już cierpiącą na ubytki wody, skórę dojrzałą. Promieniowanie to może również powodować żółcenie się skóry, nieprawidłowe rogowacenie naskórka oraz pojawianie się przebarwień, rozszerzonych porów oraz zaskórników. Innym wrogiem naszej skóry są wolne rodniki, które podobnie jak promieniowanie UV, przyśpieszają starzenie się skóry.

Jednym ze sposobów redukcji zmian skórnych jest stosowanie kosmetyków zawierających kolagen. Należy jednak uważać przy wyborze kosmetyku, ponieważ na rynku występują dwa rodzaje produktów kolagenowych: naturalny kolagen oraz kremy kolagenowe. Oczywiście kolagen naturalny jest lepszy od zwykłych kremów kolagenowych. Można go dostać w postaci żelu. Jakie są główne różnice pomiędzy tymi dwoma substancjami? Kolagen naturalny jest 3 razy bardziej skuteczny niż kremy kolagenowe. Ponadto w wielu przypadkach kremy kolagenowe mają w sobie zaledwie kilka procent kolagenu. Zatem zanim cokolwiek kupisz, zadaj sobie pytanie, ile jest kolagenu w kolagenie. Kolagen naturalny wytwarzany jest z kolagenu ryb słodkowodnych w procesie hydratacji, natomiast kremy kolagenowe są tworzone z kolagenu bydlęcego w procesie hydrolizy. Dodatkową zaletą kolagenu naturalnego jest fakt, iż jest hypoalergiczny, więc na pewno nie szkodzi. Natomiast w przypadku kremów kolagenowych można mieć pecha i jeszcze bardziej uszkodzić sobie skórę, fundując sobie np. bolesną wysypkę.

Wniosek nasuwa się więc sam. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry nie warto patrzeć na cenę, tylko na skład kosmetyków, bo liczy się zdrowie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*