Jak dbać o skórę niemowlęcia?

Jak dbać o skórę niemowlęcia? Tag: odparzenia u niemowlęcia    podrażniona skóra dziecka    skóra niemowlaka    wrażliwa skóra dziecka

Skóra niemowlęcia jest niezwykle delikatna, dlatego należy ją otoczyć szczególną troską. Oprócz standardowych zabiegów higienicznych, warto sięgnąć również po dostępne na rynku kosmetyki dla niemowląt, które zapewnią maluchowi piękną, gładką skórę bez podrażnień i krostek.

Na co narażona jest skóra malucha?

W pierwszych miesiącach życia skóra dziecka jest bardzo podatna na czynniki zewnętrzne. Źle na nią wpłynąć może nieodpowiednia temperatura, źle dobrany proszek do prania i nieprawidłowa dieta. Również ubranka zawierające syntetyczne włókna mogą podrażnić malucha. Dziecko będzie także reagować na związki chemiczne zawarte w niektórych kosmetykach. Skutkiem tego mogą być zaczerwienienia, krostki czy podrażnienia delikatnej skóry na całym ciele. Częstym zjawiskiem są również odparzenia, powstałe w wyniku noszenia pieluch.

Jak postępować z delikatną skórą dziecka?

Całe otoczenie może mieć wpływa na skórę twojej pociechy. Dużą rolę odgrywać będzie pokarm dostarczany niemowlęciu. Jeśli jesteś mamą karmiącą, musisz zwracać uwagę na przyjmowane przez siebie pokarmy, gdyż mimo woli podajesz je również dziecku. Należy pamiętać że niektóre produkty bardzo uczulają małe dzieci, dlatego warto wyeliminować je ze swojej diety, aby nie zaszkodzić skórze szkraba. Jeśli twoje dziecko zostało odstawione od piersi, należytą uwagę należy poświecić uwagę wyborowi mleka następnego. Niezwykle ważna kwestią jest również odpowiednia higiena skóry. Należy pamiętać o regularnych kąpielach, aby nie dopuścić do powstawania warstwy brudu na skórze, która może doprowadzić do licznych wyprysków czy przebarwień. Istotnym elementem higieny jest także częsta zmiana pieluchy, aby zapobiec odparzeniom. Dziecko, które zbyt długo ma mokrą lub brudną pieluchę, momentalnie odczuje to na swojej skórze. Pojawi się nie tylko zaczerwienienie, ale również ból i szczypanie, które skutecznie obniży komfort życia maleństwa.

Jakie kosmetyki warto stosować?

Na rynku dostępna jest szeroka gama dermokosmetyków, przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych. Zawierają one odpowiednie składniki, które dbają o nawilżenie i ochronę delikatnej skóry niemowlaka.

Doskonałym wyborem dla skóry naszego dziecka będą:

Sudocrem– krem stosowany miejscowo na podrażnioną skórę. Szczególnie skuteczny w zwalczaniu odparzeń. Zawiera hipoalergiczną lanolinę, która wytwarza na skórze dziecka swoistą barierę obronną, chroniąca przed czynnikami drażniącymi. Lanolina również pomaga w zachowaniu naturalnej wilgotności skóry.

Avene Pediatril mleczko nawilżające – dermokosmetyki z serii Avene Pediatril stworzone zostały specjalnie z myślą o niemowlętach. Nie zawierają one barwników, substancji zapachowych ani alkoholu, dzięki czemu nie podrażniają wrażliwej skóry.

Avene Pediatril pianka do mycia ciała i włosów– nadaje się dla dzieci już od 1 miesiąca życia. Dzięki zawartości wody termalnej oraz środków myjących, nie podrażnia skóry niemowlęcia a skutecznie ją oczyszcza. Ma także działanie kojące na powstałe już podrażnienia.

Avene Pediatril krem nawilżający do twarzy– produkt hipoalergiczny, stosowany po kąpieli. Regularne użycie gwarantuje zdrową i gładką skórę. Woda termalna działa łagodząco i kojąco, a dopasowany skład nawilża i odżywia skórę.