Imbirowa wszechstronność

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Imbirowa wszechstronność Tag: imbir a zdrowie    imbir afrodyzjak    właściwości imbiru

Ten z wyglądu niepozorny korzeń, od wieków pokazuje, na co go tak naprawdę stać. W formie naturalnej, imbir jest byliną i  rośnie dziko w Azji, głownie w tropikach oraz w Australii. Jest uprawiany w Chinach, Malezji czy Indiach, jednak najlepszy jakościowo imbir pozyskuje się na Jamajce. Od stuleci odkrywana jest moc imbiru i co rusz pojawia się jego nowe zastosowanie. Oczywiście używany jest w kuchni, aby doprawić smak potraw a nawet napojów, może służyć jako afrodyzjak, który pozytywnie wpłynie na libido. Używa się go również w produktach kosmetycznych, ponieważ właściwości imbiru bardzo pozytywnie wpływają także na urodę. Jednak nie można pominąć chyba najważniejszych właściwości tej rośliny. A mianowicie właściwości leczniczych imbiru.

Na co pozytywnie wpływa imbir?

Lecznicze zastosowanie imbiru jest bowiem tak ogromne, że odnaleźć go można przy praktycznie każdym schorzeniu. Imbir bardzo dobrze wpływa na procesy trawienne. Dzięki dodaniu go do ciężkostrawnej potrawy, możesz być pewny, że unikniesz uczucia ciężkości. Imbir pomoże również w problemach związanych z chorobami lokomocyjnymi. Jest on idealnym środkiem na zapobieganie nudnościom czy wymiotom. Ta cudowna roślina może również pomóc prawdziwym niejadkom. Działanie imbiru bowiem powoduje wzrost apetytu. Co ciekawe, nawet w przypadkach objedzenia się, spowodowanego apetytem wywołanym przez imbir, również można go zastosować. Dlaczego? Ponieważ imbir bardzo skutecznie likwiduje bóle żołądka. Jednak obszar żołądka to nie jedyna sfera działania imbiru. Doskonale znane są jego właściwości lecznicze przy przeziębieniach. Imbir jest bowiem świetnym rozgrzewaczem i dodany do herbaty czyni prawdziwe cuda. Równie cudownie wpłynie na twoje podrażnione gardło czy uporczywie męczący cię kaszel. Skoro już jesteśmy przy jamie ustnej to warto wspomnieć, że imbir bardzo dobrze dezynfekuje jamę ustną i pomaga w schorzeniach zębów. Naprawdę można by długo wymieniać cudowne i przede wszystkim lecznicze właściwości imbiru. Ma on nawet wpływ na wypadające włosy, łupież czy trądzik.

 

W dawnych czasach, kiedy nie znane były farmaceutyki, ludzie stosowali imbir nawet na skaleczenia, otarcia czy zwykłe rany. Wiadomo bowiem, że imbir ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe a nawet przeciwgrzybiczne. Nie warto się więc ani chwili zastanawiać, tylko zaopatrzyć swoją spiżarnię w tą nieocenioną wręcz roślinę i korzystać z jej dobrodziejstw w każdej podbramkowej sytuacji. Ale pamiętajmy, że wszystko co w nadmiarze szkodzi, więc dawkujcie imbir z umiarem. Aby go czasem nie przedawkować, ale móc cieszyć się jego pozytywnym wpływem na cały organizm.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*