Bieżnia elektryczna – biegamy niezależnie od pogody

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ile razy zdarzyło Ci się zacząć przygodę z bieganiem i równie szybko ją zakończyć z powodu warunków pogodowych? Ile razy naszła Cię ochota na bieganie akurat wtedy, gdy warunki atmosferyczne były fatalne? A gdyby tak pobiegać w domu? I nikt tu nie ma na myśli biegania dookoła stołu! W zaciszu własnego domu, przy ulubionym filmie lub najbardziej motywującej muzyce, bez względu na pogodę, możesz pokonać dosłownie setki kilometrów! Bieżnia elektryczna to świetna alternatywa dla tradycyjnego biegania.

Wady i zalety

To rozwiązanie, tak jak każde inne, ma swoje wady i zalety. Zaczynając od podstawowej wady: bieganie przed telewizorem, nie jest tak zdrowe jak bieganie na świeżym powietrzu. Koniec kropka, nie trzeba nawet specjalnie tego uzasadniać, ale za to można tę wadę zminimalizować. Jak? Na przykład otwierając okno! I to na oścież. Inną wadą jest na pewno większa monotonia, podczas biegania na bieżni, nie mamy nawet, co marzyć o zmieniającym się krajobrazie. No chyba, że w telewizorze…! A jakie są zalety tej biegowej alternatywy? Przede wszystkim to, że ćwiczyć możemy zawsze. Nie straszna nam pogoda, deszcz, pora dnia, upały czy mrozy. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy utrzymywać świetną formę niezależnie od pory roku. Inną bardzo istotną zaletą jest to, że bieganie po bieżni w zdecydowanie mniejszym stopniu naraża nas na wszelkiego rodzaju urazy i przeciążenia.

Dodatkowe atrakcje

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, w które wyposażone są dostępne na rynku bieżnie, tu zalety tego sprzętu się dosłownie mnożą! Kontrolować możemy dosłownie wszystko: od spalonych kalorii, tempa biegu i pulsu aż po robione przez nas postępy. W bogatszych wersjach, możemy ponadto założyć własny profil użytkownika, a nawet wybrać indywidualny program treningu, dostosowany do naszych możliwości i poczynionych postępów. Wygląda na to, że taki sprzęt zastępuje nie tylko tradycyjne bieganie w terenie, ale i naszego prywatnego trenera! W tym wypadku odstraszyć może tylko cena, bo wydać na nią trzeba od 500 do nawet kilku tysięcy złotych, w wersji bardzo profesjonalnej, do użytku w klubach i siłowniach. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to inwestycja na długi, długi czas, która ma procentować w naszym zdrowiu, kondycji i samopoczuciu, to jak najbardziej warto!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*